Szkolenia > Komputery i Internet > Tworzenie stron WWW

Jak Tworzyć Stronę Internetową nie znając HTML? Kurs Joomla 1.5 - Podstawy

Zanim przejdziemy do prezentacji naszego kursu wideo, chcielibyśmy bardzo opowiedzieć Ci o niezwykle zabawnym zdarzeniu. Otóż pewnego razu, pięcioletnia córeczka jednego z naszych pracowników zapytała go: Tato, a ta JOOMLA, o której mówisz, to są takie cukierki? Roześmiany tata przytulił do siebie dziecko i wyjaśnił, że nie pracuje w branży cukierniczej, lecz w informatycznej, a sama JOOMLA to taki system pomagający budować strony w Internecie. Podświadomie jednak wiedział, że w zadanym pytaniu kryło się ziarnko prawdy- używanie tego systemu zarządzania treścią jest niczym jedzenie najsmaczniejszych cukierków, przynosi taką samą radość.

Mamy nadzieję, że sprawdzisz to osobiście. Wprowadzi Cię do tego nasze szkolenie. Przygotowaliśmy bowiem, z myślą o Tobie i innych użytkownikach szukających postępu dla własnego rozwoju, kurs poświęcony JOOMLI. Oparliśmy go o najnowszą wersję 1.5, dzięki czemu będziesz na bieżąco z trendami programistów i informatyków.

Nie ukrywamy, że nasze szkolenie jest encyklopedią wiedzy na temat JOOMLA 1.5 odnoszącą się do podstaw w tym środowisku. Przez prawie 9 godzin omawiamy krok po kroku, bardzo szczegółowo każde posunięcie. Dzięki temu błyskawicznie zrozumiesz, iż budowanie stron za pomocą tego darmowego środowiska to prosta i przynosząca radość przyjemność.

Nauczymy Cię złożonego procesu instalacji JOOMLA 1.5, jej konfiguracji. Pokażemy jak edytować Naszą stronę, dodamy ciekawe dodatki, np. forum. Zadbamy również, tu zwróć uwagę na brak tej czynności w kursach konkurencji, o optymalizację strony pod względem wyszukiwarek internetowych oraz zainstalujemy dodatek Google Analytics, niezbędny do sondowania Naszej strony.

Dla tych którzy chcą zagłębić się w budowanie stron za pomocą JOOMLI 1.5 polecamy kolejne odsłony naszego kursu dotyczących: dodatków i rozszerzeń, sklepu internetowego oraz tworzeniu szablonów! To razem ponad 20 godzin!

  Rozdział: Czas trwania:
  1. Instalacja Joomli 1.5

Dokładne omówienie wszystkich „siedmiu kroków” od pobrania programu aż do zakończenia instalacji.

07:15
  2. Baza Danych

Opisanie tworzenie bazy danych w phpMyAdmin od podstawowych czynności przez ustawienia po powstanie bazy

05:49
  3. Konfiguracje

Omówienie konfiguracji globalnych po instalacji w zakładkach : -witryny (ogólne, metadane, optymalizacja dla wyszukiwarek) -system (ogólne, użytkownicy, media, diagnostyka, pamięć podręczna, ustawienia sesji) -serwer (ogólne lokalizacja, FTP, baza danych, poczta)

10:13
  4. Panel kontrolny

Omówienie wszystkich zakładek znajdujących się na Panelu kontrolnym

03:42
  5. konfiguracje tekstu cz.1

Omówimy wszelkie aspekty edycji oraz tworzenia tekstu w edytorze oferowanym przez Joomla. Przeprowadzimy Cię przez szereg ikon służących do konfigurowania tekstu.

10:44
  6. konfiguracje tekstu cz.2

Dalszy ciąg omawiania edytowanie tekstów tym razem w edytorze JCE.

29:32
  7. Edycja tekstu

Omówienie wszystkich opcji edytowania tekstu artykułu poczynając od podstawowych tj. pogrubienie, justowanie i zmiana czcionki do bardziej zaawansowanych tj. wstawianie grafiki i filmu a także omówienie „Edit CSS Style”

31:31
  8. Zarządzanie treścią

Omówienie opcji „sekcje” z menu artykuły dodawanie edytowanie i usuwanie sekcji Omówienie opcji „kategorie” z menu artykuły tworzenie, przenoszenie, edytowanie szczegółów kategorii, usuwanie kategorii

15:24
  9. Menu narzędzi i pomocy

Omówienie zakładki narzędzia (masz wiadomość, napisz wiadomość, korespondencja odblokuj wszystkie, pamięć podręczna, usuń przedawnione pliki)

07:24
  10. Zarządznie artykułami

Opisanie i wyjaśnienie opcji i ustawień jakie można stosować w tworzeniu, edytowaniu, publikowaniu i zarządzaniu artykułami zarówno dotyczących pojedynczych jak i wszystkich artykułów

20:57
  11. Media

Omówienie zakładki Media. Dowiesz się jak usunąć dodać i edytować katalog oraz wczytać dane z serwery FTP.

05:06
  12. Menu

Dowiesz się jak tworzyć menu dla użytkowników którzy rejestrują się na Twojej stronie i chcą dodać artykuł.

29:22
  13. Istalacja edytora JCE

Omówienie czynności które trzeba wykonać by zainstalować rozszerzenie JCE czyli rozszerzenie edytora tekstowego

05:28
  14. Edycja JCE

Omówienie wszystkich opcji edytowania tekstu które się znajdują w edytorze tekstowym JCE mi. Wstawianie obrazów, tworzenie tabel kotwiczenie linków oraz omówienie opcji specjalnych

27:58
  15. Kontakty

Omówienie z zakładki komponenty zakładki kontakty czyli zażądanie kategoriami kontaktów i kontaktami.

13:51
  16. Mapa Strony

Omówienie instalacji rozszerzenia Xmap, stworzenie mapy strony i omówienie konfiguracji możliwych dla tego rozszerzenia.

06:00
  17. Instalacja pakietu XAMPP

Omówienie Instalacji pakietu XAMPP czyli dodatku do joomli 1.5 dzięki któremu możemy modyfikować kod HTML w trakcie jego działania. Omówienie edytora PSPad za pośrednictwem którego jest łatwiejsza edycja kodu HTML i można programować strone internetową

27:34
  18. Zarządzanie użytkownikami

Omówienie zakładki użytkownicy w kwestii tworzenia, umożliwienia rejestrowania oraz zarządzania użytkownikami którzy zarejestrowali się na stronie.

07:00
  19. Spolszczenie TinyMCE

W tej lekcji omówimy operację spolszczenia podstawowego edytora Joomli TinyMCE

03:10
  20. Ksiega gości

Zainstalowanie rozszerzenia z komponentem księga gości oraz omówienie wszystkich zakładek dotyczących zrządzania i edytowania opcji w księdze gości. Oraz tworzenie księgi gości w modułach

16:59
  21. Zarządzanie modułami

Omówienie funkcji, procedur tworzenia i zarządzania modułami w witrynie.

08:18
  22. Rozszerzenie coments

Dowiesz się jak zainstalować rozszerzenie Comenta czyli rozszerzenie dzięki któremu na swojej stronie tworzysz system komentowania i oceniania artykułów. Dowiesz się jak zarządzać komentarzami. I będziesz wiedział do czego służą wszystkie zakładki w panelu kontrolnym. W tym filmie objaśniona jest również instalacja spolszczenia.

24:00
  23. Google analytics

Omówienie dwóch metod tworzenia na stronie google analitycs jednej podstawowej i drugiej wymagającej pobrania modułu i zainstalowania go

07:16
  24. Instalacja formu agora

Objaśnienie instalacji forum Agora PL, omówienie menu forum w takich opcjach jak: moduł, opcje Agory (od Essentials do Notifications ), konfiguracje (od emotikonki do agregator), fora ( tworzenie i ustawienia), użytkownicy, grupy.

34:52
  25. forum konfiguracje

Omówienie dodatkowych opcji w zakładce fora.

07:54
  26. Kunena forum, przeglądarka

Omówimy proces tworzenia forum Kunena na naszej stroniej

36:26
  27. Style forum

Pobieranie, instalowanie i ukazanie opcji styli forum.

11:25
  28. Pozycjonowanie

Omówienie włączenia adresowania URL w celu lepszego pozycjonowania strony w wyszukiwarkach.

02:44
  29. Tagi

Omówienie dodatku dzięki któremu skuteczniej i łatwiej znaleźć informacje w teksie na interesujący nas temat . Wyjaśnienie zasady działania oraz funkcji rozszerzenia. Podanie przykładowego tagowania oraz sposobu ich pozycjonowania. Dodatkowo dowiesz się jak animować tagi co doda uroku Twojej stronie.

14:42
  30. Szablony

Omówienie szablonów w zakładce templaties. Cały film jest poświecony omawianiu języka kodowania szablonów opisane są poszczególne funkcje zapisów kodowych. Ukazana jest również możliwość wprowadzania zmian w kodzie oraz podane ważne wskazówki dotyczące kodowania.

28:31
  31. Struktura katalogow w Joomli

Omówimy strukturę katalogów w Joomla 1.5

06:44
  32. Sondy

Omówienie tworzenia ankiet czyli sond na stronie. Objaśnienie wszystkich ustawień które dotyczą publikowania i zarządzania ankietami.

07:34
  33. Phocadonload

Omówimy proces instalowania dodatku PhocaDownload który umożliwi nam ściąganie danych plików ze strony

18:10
  34. Elementy spoleczniosciowe

Omówimy elementy społecznościowe które występują w Joomla 1.5

15:02

Market Wiedzy poleca również

Podobne szkolenia

O autorze

Market Wiedzy

Market Wiedzy - więcej

Jak kupować?

Zapłać online a natychmiast uzyskasz dostęp do szkolenia!
  1. Zaloguj się lub załóż konto.
  2. Wybierz sposób płatności.
  3. Dokonaj płatności online.
  4. Oglądaj szkolenie w przeglądarce lub pobierz na dysk!

Gwarancja satysfakcji

Gwarancja satysfakcji

Wszystkie zakupy są objęte gwarancją satysfakcji. Jeśli szkolenie nie spełni Twoich oczekiwań, zwrócimy Ci pieniądze. Więcej

Obsługa Klienta

27,00 zł

(21,95 zł netto)

Kup teraz! i oglądaj online lub pobierz na dysk
Prowadzący: Market Wiedzy
Długość szkolenia: 8 godz. 48 min.
Dodano: 22 kwietnia 2012