Szkolenia > Muzyka

Kurs Propellerhead Reason 5 - Profesjonalne Studio muzyczne

Muzyka to jedyny i najlepszy sposób, by wyrazić własną osobowość. Od dziś również Ty możesz dać wyraz siebie.

To mistrzostwo świata! Jeszcze niedawno zachwycałam się muzyką z Internetu. Dziś moi znajomi z Sieci zachwycają się moimi kawałkami. Jesteście genialni! [Kinga z Wałbrzycha]

O co tu chodzi? Chodzi o muzykę, o jej doskonałość i niepowtarzalność, chodzi o to, czym jest ona dla Ciebie i jaką chciałbyś tworzyć, gdybyś potrafił.

Po raz pierwszy w Polsce grupa profesjonalnych muzyków, a prywatnie entuzjastów mocnego brzmienia na najwyższym poziomie, wydała multimedialny przewodnik instruktażowy, audiowizualny kurs wykorzystania w pełni doskonałego narzędzia do tworzenia i aranżacji muzyki, jakim jest program Reason 5 firmy Propellerhead.

Jest jednym z najbardziej zaawansowanych narzędzi na świecie, a jednocześnie dającym największe możliwości muzykom ze wszystkich krajów. O jego powodzeniu świadczy fakt, że setki i tysiące utworów z gatunku R’n’B, techno, trance, Dance, disco i hip-hop, jakie słyszysz w radiu czy telewizji, powstało na komputerze głównie przy pomocy tego jednego programu.

Po raz pierwszy w Polsce pojawił się kurs, kompletne zestawienie niezbędnej wiedzy do obsługi programu Reason 5, a w praktyce: do tworzenia utworów: od prostych sampli i loopów do pełnych i doskonałych utworów z każdego gatunku muzycznego.

Po raz pierwszy taki kurs wydała nasza firma i po raz pierwszy udostępniamy go Tobie. I teraz Ty o raz pierwszy masz szansę skorzystać z doświadczeń wielu lat pracy muzyków i dźwiękowców, którzy od dawna pracują, zarabiają i doskonale się bawią dzięki możliwościom, jakie zapewnia tylko Reason 5. Ci muzycy zebrali swoją wiedzę na jednej płycie DVD. Teraz w sześć i pół godziny możesz poznać bezcenną wiedzę, jak korzystać w pełni z narzędzia dla zawodowców. Co ono potrafi? Sprawdź w Sieci, poznaj możliwości największego kombajnu muzycznego. I zastanów się, jak dobrze byłoby umieć z niego korzystać.

Wiemy, że lepiej spożytkować czas na robieniu dobrej muzyki, więc sprawdź, co możesz zyskać dzięki najlepszej inwestycji, jaką kiedykolwiek zrobisz. Skracasz czas potrzebny do poznania tysięcy możliwości najbardziej profesjonalnego narzędzia muzycznego. Na ogół trwa to 2-3 lata.Opanujesz możliwości, jakie niesie ze sobą program. Pozwala on dosłownie na wszystko, co tylko jesteś w stanie sobie wyobrazić. A jeżeli nie jesteś w stanie, nasz kurs podpowie, jak wykorzystać najlepsze, a najmniej popularne rozwiązania. Biegle zaczniesz posługiwać się licznymi funkcjami programu Reason 5, na opanowanie których traci się na ogół długie miesiące.Dokonasz tego, o czym zawsze marzyłeś: stworzysz prawdziwą muzykę, dodasz doskonałe efekty, dowiesz się o kompozycji utworu, Twoje dzieło wreszcie wprowadzi w osłupienie nie tylko Ciebie, ale każdego, komu je puścisz.Każdy nowy krok, każdą nową funkcję opanujesz praktycznie dzięki wiedzy i doświadczeniu kilku zawodowych muzyków, którzy na konkretnych przykładach wskażą Ci najlepsze rozwiązania.

Nauczysz się muzyki słysząc ją, a nie czytając o niej. Nasz kurs sprawi, że sam zobaczysz, jakie kroki należy uczynić, by uruchomić konkretną opcję, od razu usłyszysz, jaki jest tego efekt.

Wszystkie operacje, instrukcje, podpowiedzi i „sztuczki” usłyszysz dzięki profesjonalnemu lektorowi, który w języku polskim objaśni wszystko.

Nie wierzysz, że powstał już tak dobry kurs, który zmieni Twoje całe życie i podejście do muzyki? Uwierz i przekonaj się sam.

Warto, byś wiedział: nasz niepowtarzalny kurs to 6,5 godzin7 intensywnej wiedzy od specjalistów dla przyszłych ekspertów. Całość zamknęliśmy w 31 lekcjach, dzięki którym nabędziesz uporządkowanej wiedzy i przejdziesz płynnie od niezbędnych podstaw do etapów zaawansowanych.

Co dalej? Możesz zostawić wszystko i niczego nie poprawiać, możesz też już teraz kupić najlepszy na rynku i pierwszy w Polsce kurs video Reason 5. Jeżeli chcesz stać się tym, który tworzy muzykę i umie pokazać coś lepszego niż wielu uznanych twórców, kliknij i kup teraz nasz kurs – Twoją największą szansę, by wkroczyć w świat nieograniczonych dźwięków i możliwości programu Reason 5.

Polecam! Polecam! Polecam! Po 3 tygodniach lokalna stacja radiowa puszcza moje utwory! A ja zarabiam, tworzę muzę i jestem naprawdę bardzo szczęśliwy! Niesamowity wypas! Polecam! Polecam! [Uki z Warszawy]

  Rozdział: Czas trwania:
  1. Wprowadzenie do kursu Propellerhead Reason 5

W tej lekcji powiemy sobie kilka słów o głównych zastosowaniach programu Reason 5. Poza tym  w przejrzysty sposób zaprezentuję z jakich elementów się on składa

4:44
  2. Jak wygląda całościowy procesu tworzenia utworu 

Lekcja zapoznawcza z całym procesem tworzenia utworu. Usłyszysz wiele wskazówek dotyczących nagrywania dźwięków. Dzięki temu filmowi zapoznasz się wstępnie z całym cyklem tworzenia muzyki a w następnych lekcjach omówimy szczegóły każdego elementu.

26:28
  3. Słowniczek podstawowych pojęć muzycznych   

W tej mini-lekcji poznacie najczęściej spotykane i najważniejsze definicje, dotyczące zarówno samego programu, jak i cyfrowej produkcji muzyki. Słowniczek będzie szczególnie przydatny osobom, które nie zamierzają studiować wszystkich lekcji po kolei.

9:46
  4. Jak dokonać konfiguracji ustawień Audio

Podczas tej lekcji zajmiemy się skonfigurowaniem naszej karty muzycznej tak, aby niesprawiała nam żadnych problemów podczas dalszej pracy. Co więcej, dowiemy się czym jest próbkowanie oraz sterownik ASIO.

8:39
  5. Jak konfigurować ustawienia MIDI

W trakcie trwania tej lekcji zademonstruję w jaki sposób dodać, skonfigurować oraz używać zewnętrzny kontroler midi, nazywany klawiaturą sterującą. Dowiemy się czym jest latencja i od czego jest zależna.

5:49
  6. Objaśnienie pozostałych podstawowych konfiguracji

W tej lekcji omówimy sobie pozostałe opcje dostępne wewnątrz okna preferencji. Po wykonaniu wszystkich czynności – będziemy gotowi do rozpoczęcia pracy wewnątrz naszego programu.

7:10
  7. Omówienie głównego menu programu  Reason 5 cz.1

W tej lekcji będziemy mówić o głównym menu programu. Omówimy sobie najważniejsze opcje i funkcje, odnoszące się zarówno do naszego projektu, jak i samego programu.

10:39
  8. Omówienie głównego menu programu Reason 5 cz.2

W tym tutorialu omówimy kolejną część opcji dostępnych w menu głównym 

11:55
  9. Omówienie głównego menu programu Reason 5 cz.3

Trzecia - ostatnia część dotycząca omówienia wszystkich zakładek znajdujących się w menu głównym. Ta lekcja jest kontynuacją lekcji poprzedniej i będzie dotyczyć menu głównego.

10:24
  10. Jak pracować i do czego służy Transport Panel 

W tej lekcji - omówimy sobie bardzo ważny element programu - Transport Panel. Poznamy najistotniejsze funkcje, przyciski transportowe, a także - sposoby nawigacji i nagrywania.

9:22
  11. Okno aranżacji i edycji

W trakcie trwania tej lekcji - postaram się przedstawić Wam jeden z dwóch głównych obszarów w Reasonie. W oknie arażacji i edycji - rejestrujemy wszelkie komunikaty, edytujemy je oraz przeprowadzamy tzw aranż.

 
  12. Co to są banki brzmień?

W tej lekcji - chciałem powiedzieć kilka słów na temat tzw reffilów, a więc banków brzmień wykorzystywanych przez Reasona. Dodatkowo - prześledzimy zawartość obu reffilów które fabrycznie są dołączone do naszego programu

9:15
  13. Wstęp do wirtualnych maszyn : Omówienie funkcji i cech instrumentów

W trakcie trwania tej lekcji wymienię wszystkie maszyny wirtualne dostępne w naszym programie. Dodatkowo każdą z nich okraszę krótkim, skrótowym opisem, tak abyście już teraz wiedzieli która maszyna do czego służy. W tej lekcji będziemy zajmowali się sekcją instrumentalną.

12:06
  14. Wstęp do wirtualnych maszyn: Omówienie funkcji i cech efektów

W trakcie trwania tej lekcji wymienię wszystkie maszyny wirtualne dostępne w naszym programie. Dodatkowo każdą z nich okraszę krótkim, skrótowym opisem, tak abyście już teraz wiedzieli która maszyna do czego służy.W tej lekcji będziemy zajmowali się sekcją efektową.

10:23
  15. Wstęp do wirtualnych maszyn : Omówienie funkcji i cech narzędzi

W trakcie trwania tej lekcji wymienię wszystkie maszyny wirtualne dostępne w naszym programie. Dodatkowo każdą z nich okraszę krótkim, skrótowym opisem, tak abyście już teraz wiedzieli która maszyna do czego służy.W tej lekcji będziemy zajmowali się dodatkowymi narzędziami.

6:01
  16.Instrukcja obsługi syntezatora Subtractor

W tej lekcji zajmiemy się pierwszym, dostępnym w naszym programie syntezatorem. Subtractor jest on instrumentem do generowania brzmienia z wykorzystaniem syntezy subtraktywnej i daje naprawdę zadawalające rezultaty.

15:10
  17.Jak korzystać z syntezatora Thor

Jest to najlepszy instrument w tym programie, generujący brzmienie o niespotykanie dobrej jakości.

13:24
  18. Do czego i jak używać syntezatora Malstrom

Podczas tej lekcji przyjrzymy się ostatniemu syntezatorowi. Jest nim syntezator Malstrom - wykorzystuje on syntezę granularną. Nadaje się głównie do spokojnych i nieco kosmicznych brzmień padów i efektów.

9:13
  19. Zapoznanie z podstawowym samplerem NN-19

Dziś weźmiemy na warsztat pierwszy z dostępnych samplerów, a wiec urządzeń - potrafiących odtwarzać w odpowiedni sposób załadowane do nich próbki dźwiękowe. NN-19 jest samplerem, który jest w Reasonie już od jego pierwszej wersji.

9:32
  20. Jak korzystać z samplera NN-XT

W tej lekcji omówimy kolejny sampler. Tym razem jest to bardzo zaawansowane urządzenie, zawierające lepszy silnik, więcej opcji i parametrów od swojej starszej wersji.

8:26
  21. Jak korzystać z niestandardowego samplera Dr. Octo

W trakcie trwania tej lekcji chciałbym abyśmy poznali instrument o nazwie Dr. Octo. Jest to nietypowy sampler który pozwala nam na przeprowadzania tzw. samplingu. Dowiemy się czym jest sampling i kiedy najlepiej z niego korzystać.

14:11
  22. Zapoznamy Cie z instrumentem perkusyjnym Redrum

Dziś -zajmiemy się programatorem perkusji za którego pomocą stworzymy swój własny loop perkusyjny który będzie podstawą do naszego utworu. Poza tym poznamy kilka faktów, które powinien znać każdy wirtualny perkusista.

13:58
  23. Omówimy rozbudowany instrument perkusyjny Kong

W tej lekcji - omówimy nowszą wersję Redruma. Ten sampler perkusyjny to Kong. Jest to niesamowicie rozbudowane urządzenie któremu nie brakuje żadnej opcji. Poza tym pokażę Wam w jaki sposób możemy zgrać perkusję za pomocą zewnętrznego kontrolera.

10:20
  24. Jak korzystać z Efektów w Reason 5

Przekażemy wiedzę teoretyczną o zasadzie działania i zastosowaniu każdego omawianego efektu. Dowiesz się  jak dodawać echo oraz zabezpieczyć kanał przed przesterowaniem. Omówimy typy kompresji i proces podbijania wybranych częstotliwości.

36:46
  25. Nagrywanie w Reason'ie

W trakcie trwania tej lekcji pokażę Wam w jaki sposób możemy nagrać własne komunikaty. Poza tym poznamy narzędzia, dzięki którym proces ten będzie o wiele bardziej komfortowy. Dodatkowo omówię jak działa wirtualna klawiatura dołączona do Reasona.

12:22
  26. Edycja w Reason'ie

Ta lekcja dotyczy edycji zarejestrowanych komunikatów. Poza tym poznamy zasadę działania wszystkich narzędzi dostępnych w programie.

7:23
  27.Podstawy dobrego miksu

W tej lekcji stworzymy swój własny utwór. Kiedy skończymy -przeprowadzimy proces miksowania dzięki czemu poprawimy jego brzmienie.

20:35
  28. Zapoznamy Cie z sercem programu - Mikser

Ta lekcja w całości poświęcona jest najważniejszemu elementowi programu a więc mikserowi. Poznamy wszystkie opcje i funkcje. Dodatkowo - posłużymy się mikserem, aby wycisnąć z naszego utworu ostatnie soki dobrego brzmienia.

9:28
  29. Wstęp do aranżacji

W tej lekcji wyjaśnię Ci czym tak naprawdę jest aranżacja. Poza tym przygotujemy do aranżacji utwór nad którym pracowaliśmy w trakcie sekcji piątej.

14:03
  30. Kolejna lekcja poświęcona Aranżacji

W czasie trwania tej lekcji przeprowadzimy pełny aranż naszego utworu. Na koniec uzyskamy gotową sesję przeznaczoną do masteringu.

22:16
  31. Ostatni lekcja kursu poświęcona procesowi Masteringu

W tej, ostatniej już lekcji -wyjaśnię czym jest mastering oraz zaprezentuję w sposób skrótowy jak samodzielnie go wykonać.

7:53

Opinie o kursie

  1. Janusz | 27 grudnia 2013

    Poradnik super..trochę boli głowa po wysłuchaniu wszystkich lekcji

Market Wiedzy poleca również

O autorze

Market Wiedzy

Market Wiedzy - więcej

Jak kupować?

Zapłać online a natychmiast uzyskasz dostęp do szkolenia!
  1. Zaloguj się lub załóż konto.
  2. Wybierz sposób płatności.
  3. Dokonaj płatności online.
  4. Oglądaj szkolenie w przeglądarce lub pobierz na dysk!

Gwarancja satysfakcji

Gwarancja satysfakcji

Wszystkie zakupy są objęte gwarancją satysfakcji. Jeśli szkolenie nie spełni Twoich oczekiwań, zwrócimy Ci pieniądze. Więcej

Obsługa Klienta

87,00 zł

(70,73 zł netto)

Kup teraz! i oglądaj online lub pobierz na dysk
Prowadzący: Market Wiedzy
Długość szkolenia: 6 godz. 20 min.
Dodano: 11 lipca 2012