Szkolenia > Hobby

Samoobrona

Poczuj się bezpieczniej na ulicy!

Na potrzeby kursu wybraliśmy ponad 50 najskuteczniejszych i najprostszych do opanowania ćwiczeń i technik obrony przed napastnikiem. Wybór ten został podyktowany skutecznością i szerokim zastosowaniem umieszczonych w kursie technik oraz możliwością szybkiego ich opanowania. Wszystkie ćwiczenia zawarte w kursie możesz wykonać we własnym zaciszu domowym - kiedy tylko masz na to czas i ochotę !!!  Aby dokładnie oraz szczegółowo zaprezentować naukę poszczególnych technik do realizacji kursu wykorzystano technikę telewizyjną. Jest to najlepszy sposób na naukę bez udziału instruktora. Demonstracja poszczególnych technik została zrealizowana w studio, dzięki temu obraz jest czytelny i przejrzysty. Realizacja przy użyciu kilku kamer pozwoliła na pokazanie ćwiczeń z różnych stron tak aby widz mógł jak najlepiej zapoznać się z prezentowanymi technikami. Do każdego ćwiczenia zostały wykorzystane zwolnienia obrazu, stopklatki, grafika oraz animacja komputerowa, dzięki którym drobiazgowo i gruntownie jest przedstawiona każda technika, a nauka jest skuteczna i przyjemna. Nie bez znaczenia pozostaje tutaj komentarz lektora oraz udźwiękowienie. Lektor na bieżąco omawia prezentowane treści, tak aby nauka poszczególnych technik była szybka i efektywna. Menu z podziałem na tematy oraz rozdziały sprawia, ze bez problemu możesz odnaleźć miejsce, w którym zakończyłeś naukę lub przypomnieć sobie poszczególne ćwiczenia i techniki obronne. Techniki i ćwiczenia zawarte w kursie demonstrują wieloletni praktycy i doświadczeni instruktorzy wschodnich sztuk walki: Robert Krężlak, Paweł Lelonkiewicz i Kinga Kasprzak.

Mamy nadzieję, że zdobywanie nowych umiejętności przyniesie Państwu dużą satysfakcję i poczucie bezpieczeństwa.

Zawartość kursu

Ćwiczenia rozgrzewające

Zestaw ćwiczeń potocznie zwanych rozgrzewką, poprzedzający właściwy trening techniczny w celu zwiększenia bezpieczeństwa i wyeliminowania ryzyka kontuzji w czasie treningu oraz zwiększenia wydolności i wytrzymałości organizmu.

Ćwiczenia rozciągające

Ćwiczenia zaawansowane, uelastyczniające i rozciągające mięśnie oraz ścięgna nóg. Ułożone chronologicznie tak, aby poprzez zwiększanie stopnia trudności osiągnąć pełne rozciągnięci i maksymalny zakres ruchów. Szczególnie przydatne w nauce technik wysokich kopnięć.

Techniki uderzeń

Uderzenia przy użyciu pięści i łokci, skuteczne i sprawdzone w wielu sportach i sztukach walki (boks, karate, muay thai). Sposoby wyprowadzania ciosów, postawy i powierzchnie uderzające. Kombinacje zbić, zwodów i uderzeń, dodatkowo zobrazowane animacja i grafika komputerową.

Techniki dźwigni

Sposoby unieruchamiania i obezwładniania przeciwnika poprzez wykonywanie dźwigni na stawy. Bardzo skuteczne w działaniu a jednocześnie nie wyrządzające krzywdy przeciwnikowi. Szeroko stosowane przez służby specjalne, policję i wojsko.

Techniki kopnięć

Techniki podstawowych kopnięć stosowanych w wielu stylach walki (karate, taekwondo, muay thai) z podziałem na strefy trafień. Omówienie poszczególnych elementów, postaw i powierzchni uderzających. Dodatkowo ćwiczenia z użyciem przyrządów treningowych oraz kombinacje kopnięć.

Techniki rzutów

Techniki polegające na wykorzystaniu utraty równowagi przez przeciwnika oraz na wykorzystaniu siły jego ataku i bezwładności ciała. Często stosowane w stylach "chwytanych" (zapasy, judo, aikido). Dodatkowo zobrazowane grafiką i animacją komputerową.

Obrona przed atakami bronią

Różne warianty obron przed atakami najczęściej spotykana bronią, taką jak: pałka, nóż czy pistolet. Zaczerpnięte ze specjalizujących się w tym aspekcie szkół (ju-jitsu, aikido, kung-fu). Proste i skuteczne w użyciu.

Obrona dla kobiet

Sposoby obron dla kobiet przed różnymi atakami z wykorzystaniem elementu zaskoczenia oraz czułych punktów na ciele przeciwnika. Omówienie najważniejszych zagadnień i sposobów postępowania z silniejszym napastnikiem.

Zastosowanie na ulicy

Praktyczne zastosowanie nabytych umiejętności w realnych warunkach, przy ataku kilku napastników jednocześnie. Sposoby rozegrania poszczególnych obron, taktyka oraz strategiczne kanony walki.

Opinie o kursie

  1. Tomek | 26 grudnia 2010

    Bardzo mi się podobało, myślę że będzie bardzo pomocne zarówno dla mnie jak i dla innych użytkowników którzy interesują się sztukami wali czy też tylko szukają szkolenia z zakresu samoobrony. Ocena na 6-tkę

Press-Media poleca również

Podobne szkolenia

O autorze

Press-Media

Press-Media - Zapotrzebowanie na wiedzę od zawsze łączyło się ze sposobem jej pogłębiania. Do tej pory rolę tę spełniały wydania książkowe, jednak obecnie ze względu na coraz większe upowszechnienie domowych... więcej

Jak kupować?

Zapłać online a natychmiast uzyskasz dostęp do szkolenia!
  1. Zaloguj się lub załóż konto.
  2. Wybierz sposób płatności.
  3. Dokonaj płatności online.
  4. Oglądaj szkolenie w przeglądarce lub pobierz na dysk!

Gwarancja satysfakcji

Gwarancja satysfakcji

Wszystkie zakupy są objęte gwarancją satysfakcji. Jeśli szkolenie nie spełni Twoich oczekiwań, zwrócimy Ci pieniądze. Więcej

Obsługa Klienta

19,90 zł

(16,18 zł netto)

Kup teraz! i oglądaj online lub pobierz na dysk
Prowadzący: Trenerzy Koga
Długość szkolenia: 54 min.
Dodano: 18 grudnia 2009