Kurs fotografii

KURS FOTOGRAFII DLA KAŻDEGO
Fotografowanie jest proste

Nasz kurs wprowadzi Cię 
krok po kroku w tajniki fotografii.
Z nami nauczysz się 
wykonywać zdjęcia jak zawodowcy!
 

 

 

Ilość rozdzialów

10

Czas trwania

1 godz. 44 min.

Język

polski

Format nośnika

plik (link)

Format

16:9 

Dźwięk

stereo

Kurs fotografii dla każdego przeznaczony jest zarówno dla posiadaczy zwykłych aparatów kompaktowych, jak i lustrzanek. Pozwala na poszerzenie wiedzy dotyczącej wykonywania zdjęć o różnej tematyce.

W każdym rozdziale naszego filmu zaprezentowane są podstawowe zasady, które krok po kroku doprowadzą Cię do zrobienia profesjonalnych zdjęć. W prosty i przystępny sposób, na konkretnych przykładach, zaprezentujemy Ci, jak prawidłowo wykonać udane zdjęcia. Kurs nakręcony był w 10 różnych lokalizacjach.

Nasz kurs nauczy Cię:

 • jak dobrze skadrować zdjęcie
 • jak odpowiednio ustawić fotografowany obiekt
 • jak dobrać właściwe oświetlenie
 • jak ustawić ostrość, odpowiedni czas naświetlania oraz przysłonę
 • jak wykorzystać wszystkie opcje, jakie ma twój aparat (np. tryb makro, sport, itp.)
  jakich filtrów używać

Nie musisz czytać grubych i nudnych książek!
Z nami nauczysz się patrzeć na świat okiem fotografa i robić naprawdę dobre zdjęcia!

Zanim zakupisz nasz kurs mozesz zobaczyć jego fragment.

 

1. Architektura

Architektura to bardzo popularny temat w fotografii. Obiekty architektoniczne, a w szczególności ich kształt, zachwycają nas swoją różnorodnością i niepowtarzalnością. Architektura to pojęcie dość szerokie. Zawierają się w nim rozmaite budowle: ruiny zamków, zabytkowe kamienice, kościoły, domy, nowoczesne biurowce, ale także i mosty oraz obiekty przemysłowe.
Znajdziemy się w Lublinie, aby  sfotografować Zamek Lubelski i Starówkę.

2. Dziecko

Pierwsze kroki dziecka, jego zabawy a także kontakt z otaczającym go światem. Te wszystkie wspaniałe chwile chciałoby się zatrzymać na zawsze. Fotografowanie dzieci w plenerze wymaga cierpliwości i umiejętności nawiązania z nim kontaktu.

3. Jesień

Jesień to najczęściej fotografowana pora roku. Ciepły blask kolorów jesieni doskonale prezentuje się na zdjęciach. Paleta barw rozciąga się od głębokich brązów, poprzez różne odcienie czerwieni i pomarańczy, aż do koloru żółtego i zielonego.
Nie musimy wybierać się w dalekie kraje, gdyż w naszym klimacie i na naszej szerokości geograficznej mamy najpiękniejszą jesień.

4. Krajobraz

Krajobraz to wszystko to, co nas otacza: góry, lasy, morza, wodospady. Ale to nie tylko przyroda. Istnieje bowiem także np. krajobraz miejski. Krajobraz zmienia się o każdej porze dnia i roku. Towarzyszące im barwy, zielone i żółte w lecie, ciepłe czerwone, brązowe i pomarańczowe jesienią, zaś zimne białe i niebieskie zimą tworzą kolorystyczny klimat zdjęcia.  Naszym zadaniem jest uchwycenie jego piękna i potęgi, uchwycenie wrażenie, jakie krajobraz na nas wywołał. Musimy odnaleźć w nim element, który urzeknie tego, kto będzie oglądać nasze zdjęcie. Krajobraz to ulubiony temat w fotografii. Z pozoru wydaje się łatwy. Aby jednak uzyskać niebanalne zdjęcie, musimy włożyć w fotografowanie trochę pracy.

5. Makrofotografia

Fascynujący świat makrofotografii ma wielu entuzjastów. Dzięki niej możemy spojrzeć na otaczający nas świat w nowy sposób. Na zdjęciach można ukazać to , co gołym okiem jest często niedostrzegalne. Rośliny, grzyby i owady to najczęstszy temat w makrofotografii.
Najlepszym miejscem do robienia zdjęć zbliżeniowych jest las lub łąka.

6. Portret

Letnie lub jesienne spacery są świetną okazją do robienia portretów. Kolory lata: niebieskie niebo, soczysta zieleń roślinności, a jesienią pełna feria ciepłych barw są doskonałym tłem zdjęć portretowych.
Zdjęcia portretowe w plenerze są trudniejsze od tych wykonywanych w studio. Mamy tu mniejszą kontrolę światła i jesteśmy zdani głównie na zastane światło słoneczne.

7. Reportaż

Nasze aparaty zabieramy ze sobą niemalże wszędzie. Na imieniny wujka, na wyjazd służbowy, na wakacje. Nasze zdjęcia maja charakter dokumentu. Staramy się wiernie oddać to, co działo się w danym miejscu. To są zdjęcia reportażowe. I właśnie reportażem zajmiemy się w dzisiejszym odcinku.
Reportaż to fotografie, które opowiadają historię. Uwieczniają one ważne dla fotografującego lub oglądającego momenty. Tworzą archiwum z chwil, które są ulotne.
Wybierzemy się na sławną wystawę i aukcję koni arabskich do Janowa Podlaskiego.

8. Sport

Fotografia sportowa jest bardzo pasjonująca. Sport pozwala bowiem na okazywanie emocji. Radość ze zwycięstwa, żal i wściekłość z porażki, trud walki - wszystko to widzimy na twarzach sportowców. Zadaniem fotografa jest ukazanie tych emocji na zdjęciu.
Sport to też feeria barw kostiumów, pojazdów i otoczenia.
Fascynująca akcja tocząca się na boisku, na torze czy w terenie, narzuca pewne specyficzne warunki pracy fotografa. O sukcesie decyduje tu szybkość, umiejętność błyskawicznego podejmowanie decyzji i przewidywania sytuacji.

9. Zachód

Chyba każdy z nas zachwycił się kiedyś zachodem słońca... To cudowne zjawisko jest chętnie fotografowane praktycznie przez każdego... Piękne ciepłe kolory towarzyszące zachodowi słońca nadają zdjęciom niepowtarzalny charakter, a zmienna pogoda wpływa na wygląd scenerii. Dużo zależy od przypadku, ale nie tylko.  Przepis na udane zdjęcie to bowiem połączenie zarówno szczęścia jak i wiedzy.

10. Zwierzęta

Aby zrobić dobrą fotografię zwierząt, trzeba mieć anielską cierpliwość i spory refleks. Zwierzęta są w ciągłym ruchu, i nie zawsze przyjmą taka pozę, jaką byśmy chcieli. Trudno nimi sterować, to my musimy się podporządkować zwierzętom, poznać ich zwyczaje i tryb życia.
 Możemy fotografować zwierzęta w różnych miejscach: na wolności, w parkach i zoo, a zwierzęta domowe- w domu i w gospodarstwie.

 


 

 


 

Podobne szkolenia

Jak kupować?

Zapłać online a natychmiast uzyskasz dostęp do szkolenia!
 1. Zaloguj się lub załóż konto.
 2. Wybierz sposób płatności.
 3. Dokonaj płatności online.
 4. Oglądaj szkolenie w przeglądarce!

Gwarancja satysfakcji

Gwarancja satysfakcji

Wszystkie zakupy są objęte gwarancją satysfakcji. Jeśli szkolenie nie spełni Twoich oczekiwań, zwrócimy Ci pieniądze. Więcej

Obsługa Klienta

27,00 zł

(21,95 zł netto)

Kup teraz! i oglądaj online
Prowadzący: ARLI Studio
Długość szkolenia: 1 godz. 44 min.
Dodano: 9 listopada 2017