Szkolenia > Grafika i fotografia

Kurs Adobe Photoshop CS6 - Digital Painting

 

 

Digital Painting to nowa, prężnie rozwijająca się dziedzina sztuki współczesnej. Obecnie stosuje się jej przy produkcji filmów, edytowania zdjęć bądź produkcji gier komputerowych. Można więc powiedzieć, że Digital Painting jest fundamentalnym elementem CV każdego grafika komputerowego. O grafice komputerowej istnieją różne wyobrażenia, na przykład potrzeba jest dużo czasu, może nawet kilka dni, na to aby stworzyć obraz, albo jeśli się nie ma talentu malarski to nie ma sensu próbować swych sił w tej dziedzinie. Wszystko to nieprawda. Digital Painting ma to do siebie, że podstawowe gotowe pracę mogą zostać stworzone już w godzinę, a talent graficzny jest co najwyżej przydatny. Obecne graficzne programy komputerowe, takie jak Adobe Photoshop CS6, oferują automatyczne przeprowadzenie wielu różnorakich operacji na obrazach, aby stworzyć liść lub trawę nie potrzeba Ci nic więcej jak wybrać odpowiedni kształt pędzla, aby namalować chmurę na niebie wystarczy tylko przesunąć jeden suwak w programie. Wrota do galerii z Twoimi obrazami stoją przed Tobą otworem, wystarczy tylko przekroczyć próg.

 

 

 

Czy kiedy patrząc na współczesne grafiki komputerowe masz ochotę również coś stworzyć, ale niezbyt dobrze malujesz, czy zawsze interesowało Cię malarstwo? Czy zdarzyło Ci się patrząc na ilustrację westchnąć parę z myślą „chciałbym też umieć tak malować”? Czy należysz do grona osób, które zawsze były zafascynowane sztuką malarską zarówno dawniejszą jak i współczesną? A może uważasz, że po prostu fajnie by było umieć malować? Jeśli na chociaż jedno z tych pytań Twoja odpowiedź brzmi „tak”, to mam dla Ciebie wspaniałe rozwiązanie.

 

 

Oto przed Tobą znajduje się multimedialny kurs szkoleniowy grafiki komputerowej Adobe Photoshop CS6. Jest to kurs, który nie tylko pokaże Ci jak działa program, ale przede wszystkim pokaże Ci jak tworzyć obrazy używając metody Digital Painting, dzięki niemu nauczysz się od podstaw tworzyć takie dzieła jak krajobrazy, widokówki czy portrety. Zobaczysz jak od zera, od pierwszej kreski powstają pełne obrazy z różnymi szczegółami, a co jest w tym najlepsze – zobaczysz jak łatwe to wszystko jest.
Kurs składa się tylko z sześciu lekcji, ale każda z nich trwa około godziny. Wszystko dlatego, by można zobaczyć krok po kroku proces tworzenia obrazu metodą Digital Painting. Dzięki temu podczas trwania kursu nie umknie żaden szczegół, jeśli zajdzie potrzeba, możesz w każdej chwili cofnąć lekcję do którego chcesz momentu i obejrzeć go na nowo.

 

DLACZEGO WARTO WIEDZIEĆ JAK TWORZYĆ OBRAZY TECHNIKĄ DIGITAL PAINTING?
W dzisiejszych czasach w pracy ceniona jest przede wszystkich wszechstronność, coraz częściej pracodawców trzeba zaskakiwać. Umiejętność tworzenia obrazów techniką Digital Painting pozwala Ci przede wszystkim być niezależnym w różnych momentach, jeśli samemu tworzysz własną reklamę i potrzebne Ci jest ciekawe, chwytliwe tło na banner, jeśli masz przed sobą skomplikowany projekt i najlepszą drogą na zaprezentowania swojego wyobrażenia jest wizualizacja, jeśli potrzebne jest Ci stworzenie tła na jakiegokolwiek rodzaju przedstawienie, potrzebna Ci ilustracja do książki, lub po na co dzień w domu - jeśli chcesz wydrukować dziecku zwykłe kolorowanki.

CZY JA SIĘ W OGÓLE NADAJE DO MALOWANIA?
Tak, Ty jak i wszyscy inni mogą tworzyć własne obrazy techniką Digital Painting już teraz. Kurs udowodni Ci, że jest to jak tworzenie babek z piasku – dziecinnie proste i przyjemne, a gdy pewnego dnia spojrzysz na swoje prace Twoje serce szybko napełni się dumą.
Jedyne czego Ci trzeba to umiejętność posługiwania się myszką komputerową, cała reszta wyjaśniona będzie w trakcie trwania kursu.

 

Opinie klientów:

 

Dziękuje wam bardzo! Dzięki wam poznałam swój prawdziwy talent! Niesamowite jakie możliwości daje poznane technik Digital Painting-u :) Wreszcie mogę tworzyć własne grafiki i za chwile zacznę na nich zarabiać ! Dziękuje i Polecam WSZYSTKIM !!! [Anita z Szczecina]

 

\ \

 

 • 1. Adobe Photoshop, a co to? Stawiamy pierwsze kroki i poznajemy działanie programu.

Pierwsza lekcja multimedialnego kursu szkoleniowego Adobe Photoshop CS6 poświęcona będzie zdobyciu wiedzy o programie. Omówimy panel główny programu, nauczymy się jak dostosować miejsce pracy do naszych preferencji, jak otworzyć wiele obrazów, przedstawimy funkcje każdego z podstawowych narzędzi dostępnych w programie oraz na przykładach pokażemy jakie zmiany mogą wprowadzić w obrazie, dowiemy się również jak sprawić, by kolory na naszym obrazie stały się żywsze, zimniejsze lub cieplejsze.

45:13

 

 

 • 2. Najwyższe szczyty gór na wyciągnięcie naszego pędzla, czyli wspólnie tworzymy krajobraz górski.
 • To będzie pierwsza lekcja poświęcona szkoleniu Digital Painting. W jej trakcie będziemy zajmować się tworzeniem krajobrazu górskiego otoczonego gęstą, mleczną mgłą, na końcu dodamy kolory do obrazu i wzbogacimy nasze dzieło o efekt przebijania przez chmury promieni świetlnych, które sprawią, że wszystko będzie wyglądało nieco magicznie. To wszystko osiągniemy przy użyciu minimum środków w postaci dwóch rodzajów pędzli, a praca odbywać się będzie jedynie na dwóch warstwach.
42:26
 • 3. Jak stworzyć duży las małymi środkami? Uczymy się malować florę przy użyciu programu.

Druga lekcja o Digital Paintingu będzie poświęcona istocie lasu. Będziemy tworzyć obraz przedstawiający wnętrze lasu wczesną przyjemną jesienią, zajmiemy się tworzeniem drogi leśnej, oczywiście drzew, liści, jak również ściółki leśnej w postaci wysokiej trawy i mchu. Obraz wzbogacimy dodając takie elementy jak kamieni na drodze, wystające korzenie, dodamy wrażenie nierównego terenu.

Szczególną rolę w tej lekcji będzie odbywać istota cieni i mroku w głębi lasu. Tak jak w poprzedniej lekcji, tak i tutaj dodamy przebijające przez korony drzew promienie świetlne, które padają na liście.

59:23

 

 

 • 4. Budujemy budynki kreska po kresce. Uczymy się tworzenia form architektonicznych w programie.

W trakcie trzeciej już lekcji Digital Paintingu zajmować się będziemy prostymi formami architektonicznymi. Podczas jej trwania nauczymy się tworzyć estetyczną scenerię z miejscem na budynek w pierwszym planie. Użyjemy tutaj również zjawiska perspektywy. Zajmiemy się tworzeniem nieco zamglonego tła górskiego otoczonego chmurami, dodamy duże kamienie i górki w okolicy nadające klimat dzikości. Na pierwszym i na drugim planie umieścimy budynki, ale bardzo istotną częścią całości dzieła w tym wypadku będą detale i szczegóły otoczenia budynków, w związku z tym im poświęcimy dużo uwagi.

1:00:19
 • 5. Wspólnie malujemy pierwszą karykaturę w programie Photoshop CS6.

Podczas ostatniej lekcji o Digital Paintingu zajmiemy się czymś o wiele ambitniejszym od reszty kursy, bo malarstwem o charakterze surrealistycznym. Dodatkowo potrzebne nam będzie do tego kilka zdjęć, którymi się posłużymy tworząc nasze dzieło. Nauczymy się jak estetycznie wtapiać takie zdjęcia w tło obrazka i jak je edytować nadając nowy styl pasujący do reszty dzieła.
Na samym końcu nadamy obrazowi dodatkowych efektów poprzez użycie specjalnych zdjęć. Oczywiście wszelkie zdjęcia użyte w tej lekcji można bez problemu znaleźć w internecie i w sposób legalny pobierać za darmo.

58:57

 

 

 • 6. Łącząc wyobraźnię i pędzel tworzymy wspólnie obraz surrealistyczny.

Podczas ostatniej lekcji o Digital Paintingu zajmiemy się czymś o wiele ambitniejszym od reszty kursy, bo malarstwem o charakterze surrealistycznym. Dodatkowo potrzebne nam będzie do tego kilka zdjęć, którymi się posłużymy tworząc nasze dzieło. Nauczymy się jak estetycznie wtapiać takie zdjęcia w tło obrazka i jak je edytować nadając nowy styl pasujący do reszty dzieła.
Na samym końcu nadamy obrazowi dodatkowych efektów poprzez użycie specjalnych zdjęć. Oczywiście wszelkie zdjęcia użyte w tej lekcji można bez problemu znaleźć w internecie i w sposób legalny pobierać za darmo.

Market Wiedzy poleca również

Podobne szkolenia

O autorze

Market Wiedzy

Market Wiedzy - więcej

Jak kupować?

Zapłać online a natychmiast uzyskasz dostęp do szkolenia!
 1. Zaloguj się lub załóż konto.
 2. Wybierz sposób płatności.
 3. Dokonaj płatności online.
 4. Oglądaj szkolenie w przeglądarce lub pobierz na dysk!

Gwarancja satysfakcji

Gwarancja satysfakcji

Wszystkie zakupy są objęte gwarancją satysfakcji. Jeśli szkolenie nie spełni Twoich oczekiwań, zwrócimy Ci pieniądze. Więcej

Obsługa Klienta

67,00 zł

(54,47 zł netto)

Kup teraz! i oglądaj online lub pobierz na dysk
Prowadzący: Market Wiedzy
Długość szkolenia: 5 godz. 29 min.
Dodano: 3 stycznia 2013