Szkolenia > Rozwój osobisty > Studia

Ekonometria w Excelu - kurs podstawowy

Kurs, który pomoże Ci bezproblemowo zdać ekonometrię


W mojej przygodzie z ekonometrią spotykam się ze studentami, którzy mają świetne oceny z innych przedmiotów i mimo, że są inteligentni i nauka przychodzi im stosunkowo łatwo, nie mogą przebrnąć przez ekonometrię. Są też tacy, którzy wiedzą, że ekonometria nie przyda im się nigdy w życiu, ale muszą się z nią zmierzyć na studiach, bo egzaminator uważa, że jego przedmiot jest najważniejszy, dzięki czemu studenci mają ciężką przeprawę. Są także studenci, którzy uczą się godzinami do kolokwium i później okazuje się, że jest ono niezaliczone. 

Doskonale to rozumiem, bo sam w trakcie studiów miałem takie sytuacje, a dzisiaj jestem w trójce najlepszych korepetytorów na Śląsku z przedmiotów ścisłych. Studiowałem analitykę gospodarczą na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach i tak samo jak Ty, miałem do czynienia z ekonometrią i statystyką. Prawda jest taka, że oblałem pierwsze kolokwium z ekonometrii i statystyki, gdyż była niejasna dla mnie i próbowałem się jej nauczyć na pamięć, co było wielkim błędem.   

                                                                                                                                                              Spis treści kursu

Zarówno przed kolokwium, którego się bardzo obawiałem, jak i podczas oczekiwania na wyniki, towarzyszył mi bardzo duży stres. Gdyby się okazało, że przynajmniej zdałem to kolokwium, to wybaczyłbym sobie to zadręczanie siebie. Niestety… Po oblanym kolokwium, doszedł kolejny stres, bo trzeba będzie napisać kolokwium poprawkowe plus myśli co się stanie, gdy i je obleję, a było to bardzo możliwe, bo w ogóle nie rozumiałem ekonometrii. Zdeterminowałem się i wypożyczyłem kilka książek z biblioteki, męcząc się niemiłosiernie, by czegoś się z nich dowiedzieć, gdyż były napisane naukowym językiemZdarzyło mi się też skorzystać z korepetycji i stracić dużo pieniędzy. Ku mojemu zdziwieniu zdałem kolokwium poprawkowe, lecz droga to jego zdania była bardzo wyboista, stresująca, a i tak miałem wątpliwości, że się uda. Nauczyłem się wtedy, że złotym środkiem do zdania statystyki nie było wykucie materiału na pamięć, lecz jego zrozumienie, i że na pewno są dostępne lepsze metody nauki niż uczenie się z książek czy korepetycje. 

 

Dlaczego mam kupić TEN kurs ekonometrii?


Patrząc na problemy studentów takie jak:

 •  „nigdy się tego nie nauczę”
 • „o co w tym wszystkim chodzi? ”
 • „mam takiego stresa, że mam pustkę w głowie przed kolokwium” 
 • „wybierasz się na kampanię wrześniową?”
 • „bez spiny, są drugie terminy”
 • „rodzice mnie zabiją, jak tego nie zdam”

 

Postanowiłem stworzyć JEDEN Z NIEWIELU W POLSCE KURS EKONOMETRII, który:

1.     Pokazuje krok po kroku, jak obliczać dane miary, przeprowadzać testy w Excelu i dokonywać interpretacji wyników

2.     Jest bardzo konkretny i mimo, że trwa on niecałe 2 godziny, znajduje się w nim dużo istotnych informacji i w porównaniu do innych kursów video nie zawiera niepotrzebnych wtrąceń i dłuuuuuugich teorii

3.     Nie wymaga od Ciebie zbędnych dojazdów i tracenia czasu na dojazd na korepetycje

4.     Pozwala Tobie w sposób elastyczny uczyć się ekonometrii. Uczysz się jej kiedy chcesz i ile chcesz. Nikt nie narzuca Ci tempa pracy.

5.   Jest dosyć tani - 2-godzinne korepetycje z ekonometrii (w trakcie któych nie nauczysz się całej ekonometrii) kosztują średnio ok. 160 zł, co jest kwotą znacznie wyższą niż ten kurs.

6.   Zawiera standardowy zakres materiału obowiązujący na większości polskich uczelni.

 

To nie jest typowa oferta korepetycji czy kursu video, który przynosi pozorne korzyści. Jeśli szukasz kolejnej cudownej metody, która ma uczynić Cię mistrzem ekonometrii, to nie tutaj. Moim celem jest abyś naprawdę się jej nauczył. Wiedz, że szanuję Twój czas, dlatego żadne słowo nie pada tutaj przypadkowo, wszystko zostało przemyślane, a kurs został stworzony w taki sposób, aby w możliwie jak najkrótszym czasie dać Ci wymierne wyniki w postaci zdanego egzaminu czy kolokwium. Zapewne zgodzisz się ze mną, że rezygnowanie ze studiów czy też zmiana kierunku studiów, które Cię interesują, z powodu niezdanej ekonometrii, jest irracjonalne. 

Jeśli stwierdzisz po zakupie, że nie takiego kursu szukałeś, bądź będziesz niezadowolony, ZWRÓCĘ CI 100% kwoty jaką zapłaciłeś. 

Po zakupie kursu, możesz z niego korzystać TYLKO TY, NA JEDNYM URZĄDZENIU (KOMPUTER/TELEFON).

 

Dobrze dobrze, ale ile kosztuje ten kurs?

 

Przeglądając ofertę kursów na rynku, znalazłem takie, który trwają ponad 30 tygodni, w których prowadzący przez połowę czasu opowiada o swoim życiu, nie zważając w ogóle, że zależy Ci na czasie i że jest to kurs ekonometrii. Widziałem także kursy video, które kosztowały 500 zł czy oferty korepetytorów, budzących wątpliwość co do liczby godzin, które trzeba wykupić.  

Ten kurs wyceniam na niecałe 35 zł. Teraz możesz zastanawiać się czy sprzedaż kursu w takiej cenie jest dla mnie opłacalna... Jest dla mnie opłacalna, ponieważ działa tutaj efekt skali, kurs może zakupić każdy, nawet z zagranicy. Podobnie jak Ty byłem kiedyś studentem i postanowiłem dać rozsądną cenę, by nie stanowiła ona dla Ciebie żadnej przeszkody - jako student masz też pewnie inne priorytety :)  

 

Spis treści

 

Zad. 1   Metody doboru zmiennych (Hellwig, pojemność integralna Hij)

Zad. 2   Metoda Najmniejszych Kwadratów (MNK, 1, a2, a0, szacowanie parametrów strukturalnych)

Zad. 3   Wartości teoretyczne (y^), reszty (ut), wariancja resztowa, współczynnik zmienności resztowej (Ve, Vu), odchylenie standardowe reszt (Se, Su)

Zad. 4   Błędy standardowe (średnie błędy szacunku)

Zad. 5   Istotność statystyczna parametrów (test t, t_alfa)

Zad. 6   Dobroć dopasowania modelu (współczynnik determinacji, R kwadrat)

Zad. 7   Badanie autokorelacji (test Durbina-Watsona, test d)

Zad. 8   Normalność rozkładu składnika losowego (test Jarque-Bera)

Zad. 9   Istotność współczynnika korelacji wielorakiej (Rw, istotność zestawu zmiennych)

Zad. 10 Jednorodność wariancji (homoskedastyczność, heteroskedastyczność)

Zad. 11 Uogólniona Metoda Najmniejszych Kwadratów (UMNK) w przypadku występowania autokorelacji

Zad. 12 Odchylenie standardowe reszt, średnie błędy szacunku uzyskane za pomocą UMNK

Zad. 13 Uogólniona Metoda Najmniejszych Kwadratów (UMNK) w przypadku występowania niejednorodności wariancji składnika losowego

Zad. 14 Losowość reszt


 

Trochę informacji o mnie 

 

Jestem magistrem analityki gospodarczej, kierunku nastawianego przede wszystkim na przedmioty ścisłe, których duża część studentów – może i Ty – nie znosisz, tzn. ekonometrię, statystykę, matematykę, rachunek prawdopodobieństwa.

 

Prowadzę firmę korepetytorską i powyższych przedmiotów nauczam skutecznie niecałe 10 lat, dlatego rozumiem Twoje potrzeby i obiekcje co do „tych nieszczęsnych” przedmiotów. W swojej karierze przygotowywałem setki studentów do egzaminów i co najważniejsze ogromna większość bez problemu je zdawała. Moim osobistym rekordem jest przygotowanie studenta do egzaminu ze statystyki, zaledwie parę godzin przed nim i zaczynając od samych podstaw :)

 

FAQ - najczęściej zadawane pytania 

 

 

1.    1. Nie znam dobrze Excela - czy jest to duży problem?

Nie. Wystarczy znajomość Excela w stopniu podstawowym i na kursie jest też omówione i pokazane krok po kroku jak wykonywać poszczególne operacje w Excelu

2. Jak kupić ten kurs?

Wystarczy kliknąć przycisk "Kup teraz" u góry strony i następnie zarejestrować się, by móc otrzymać na swój panel niniejszy kurs.

1.    3. Po wykupieniu kursu, kiedy mogę zacząć z niego korzystać?

     Kurs zazwyczaj pojawia się na Twoim panelu od razu lub do kilku minut po dokonaniu płatności.

3.  4. Mam problem z włączeniem darmowego fragmentu kursu na stronce lub z zakupionym kursem - co powinienem zrobić?

       Może się tak zdarzyć, gdy nie masz włączonego Flasha - pojawi się wtedy czarny ekran z opcją kliknięcia w link, dzięki któremu Twoja przeglądarka włączy Flasha - należy tylko kliknąć w "Zezwalaj". Czasami pojawia się komunikat: "Download latest version from here" - kliknij wtedy "here" , następnie w zależności od przeglądarki "Zarządzaj" i zmień ustawienia, pozwalając na wyświetlanie Flasha. Po odświeżeniu strony z kursem pojawi się ikonka, w której należy kliknąć "Zezwalaj".

Jeśli chodzi o problem z odtwarzaniem zakupionego kursu, występuje on zazwyczaj wtedy, gdy starasz się odtworzyć kurs na dwóch urządzeniach - jest to zabezpieczenie mające na celu uczciwe korzystanie z kursu ekonometrii. W razie innych problemów skontaktuj się z Obsługą Klienta.

     5.  Czy jeżeli jestem początkujący, ten materiał jest dla mnie?

     Jak najbardziej. Ten kurs jest przeznaczony dla osób, które zaczynają przygodę z ekonometrię lub mają z nią problemy. 

     6.  Czy jeżeli trochę rozumiem ekonometrię, czy ten kurs nie jest dla mnie za łatwy?

       Jeśli dobrze znasz ekonometrię ten kurs może być dla Ciebie za łatwy, natomiast jeśli znasz ekonometrię tylko w pewnym stopniu, warto zakupić kurs, gdyż wiedza w nim zawarta pozwoli Ci ją usystematyzować, poszerzyć i poprawić częste błędy, które popełniają studenci.

     7. Czy do kursu jest dołączony plik z zadaniami?

       Tak, otrzymasz go po zakupie kursu. Arkusz zawiera wszystkie zadania, z treścią, danymi oraz wzorami, dlatego możesz go uzupełniać razem ze mną podczas trwania kursu. Jeśli masz dodatkowy monitor, możesz na nim oglądać i zatrzymywać kurs, a na głównym monitorze rozwiązywać zadania. 

     8. Na jak długo otrzymam dostęp do kursu?

        Na zawsze :) 

 

 

 

Materiały dodatkowe:

Plik z zadaniami.xlsx 0,14 MB

Dostęp do materiałów uzyskasz po wykupieniu szkolenia, w sekcji "Mój eMentor".


Opinie o kursie

 1. | 19 marca 2018

  Dobry kurs

 2. M | 10 września 2019

  Bardzo fajny kurs, fajnie by było gdyby zawierał spis treści i przydałby się podobny kurs (tej samej Osoby) dotyczący różnych popularnych modeli (zwanych wg nazwisk ich twórców), też ze spisem treści :)

Michał Jeziorski poleca również

Podobne szkolenia

Jak kupować?

Zapłać online a natychmiast uzyskasz dostęp do szkolenia!
 1. Zaloguj się lub załóż konto.
 2. Wybierz sposób płatności.
 3. Dokonaj płatności online.
 4. Oglądaj szkolenie w przeglądarce!

Gwarancja satysfakcji

Gwarancja satysfakcji

Wszystkie zakupy są objęte gwarancją satysfakcji. Jeśli szkolenie nie spełni Twoich oczekiwań, zwrócimy Ci pieniądze. Więcej

Obsługa Klienta

34,99 zł

(28,45 zł netto)

Kup teraz! i oglądaj online
Prowadzący: Michał Jeziorski
Długość szkolenia: 1 godz. 47 min.
Dodano: 17 listopada 2016