Szkolenia > Rozwój osobisty

JAK ZOSTAĆ SOŁTYSEM

JAK ZOSTAĆ SOŁTYSEM

Od Kandydata Do Zwycięzcy

W wieku 28 lat wprowadzam się do niewielkiej miejscowości, w której garstka działaczy społecznych narzeka na obecnie panującego Sołtysa.

Podczas rozmów z mieszkańcami niemal, każdy narzeka na to, że nic tu się nie dzieje, brak spotkań, brak imprez, żadnych wydarzeń, każdy żyje swoim życiem i poza własnym domem nie ma wręcz żadnej integracji.

Jako świeży mieszkaniec zostałem poproszony o pomoc w zorganizowaniu festynu wiejskiego. Lubię pomagać, więc bez wachania wyraziłem zgodę.

Słoneczne lato 2016 roku była to pierwsza impreza, w której miałem okazję brać udział jako wsparcie organizatorów. Wtedy już zauważyłem, że organizacja i przygotowanie tego wydarzenia kuleje.

Brak tak zwanego lidera, który by to wszystko pociągnął. Pomyślałem sobie, być może to wyjątek, bo wszyscy zmęczeni długą zimą marzą o wakacjach.

Jednak wkręcając się bardziej w tą całą sytuację jaka panowała w tamtym czasie we wsi zauważyłem, że tak jest zawsze. Na każdej imprezie, na każdym zebraniu wiejskim czy spotkaniu z mieszkańcami.

Właściwie ewidentny brak lidera i organizacja za każdym razem kulała.

To też właśnie w tym czasie dotarło do mnie wiele negatywnych sygnałów, które wskazywały trop na obecnego Sołtysa, że to właściwie problem leży po jego stronie. 

Ludzie ciągle na niego narzekali lecz czuli się bezradni, bo nie widzieli osoby, która mogła by godnie go zastąpić.

Mijał rok za rokiem, aż nadszedł 2019 rok, który jak później się okazało był rokiem przełomowym dla wsi, w której mieszkam.

Od początku 2019 roku we wsi było nad wyraz poruszenie społeczne. Wszyscy wiedzieli, że wielkimi krokami zbliżają się wybory na Sołtysa, które zostały zaplanowane na marzec 2019 roku.

Docierały do mnie sygnały i pytania czy niechciałbym kandydować. Nie byłem do końca pewny, ponieważ nie wiedziałem z czym się wiąże ta funkcja społeczna. Myślałem sobie, że jest to wielka odpowiedzialność, obowiązek i obawiałem się czy temu podołam.

Przespałem się z tymi myślami i ostatecznie podjąłem męską decyzję, że spróbuję swych sił i wystartuję w wyborach na Sołtysa.

Wtedy olśniło mnie, że muszę dać się jakoś poznać mieszkańcom. Ruszyłem z kampanią wyborczą.

Pracowałem w pocie czoła jak mrówka, żeby zaprezentować swoją kandydaturę z jak najlepszej strony. Wiedziałem, że muszę zdobyć zaufanie mieszkańców. W tamtym czasie byłem świeżym mieszkancem, mieszkałem tam zaledwie trzeci rok.

Nadszedł marzec 2019 roku. W niedzielny słoneczny poranek mieszkańcy tłumie przybyli do świetlicy wiejskiej. Sala pękała w szwach.

Wszyscy wiedzieli w jakim celu tu przybyli. Godzina zero zbliżała się nieubłaganie. Zebranie się rozpoczyna i zaczęły się wybory na Sołtysa.

Ku mojemu zdziwieniu otrzymałem kredyt zaufania od mieszkańców i zostałem Sołtysem. Dotarło do mnie, że teraz to nie mogę zawieść osób, które na mnie głosowały.

Zaraz po wyborach i po uprawomocnieniu się uchwały wyborczej nowego Sołtysa ruszyłem z impetem do pracy.

Zacząłem od organizacji spotkań dla mieszkańców. Impreza za imprezą. Wydarzenie za wydarzeniem. MieszkaĶcy mówią, że tylu imprez i tak intensywnie pracującego Sołtysa to tu jeszcze nigdy nie było.

Pomyślałem sobie, że trzeba zrobić coś namacalnego, pozostawić po sobie pamiątkę, która zostanie na lata. W głowie pojawił się pomysł na projekt inwestycyjny (budowa placu zabaw, siłowni plenerowej, strefy grilla).

Jednak środki potrzebne na ten cel znacząco przewyższały możliwości finansowe sołectwa.

W tamtym czasie wystartował budżet obywatelski i wpadłem na pomysł, aby środki na mój pomysł czyli na rozbudowę sołectwa pozyskać właśnie z tego konkursu.

Szanse matematyczne na zwycięstwo Naszego zadania były niewielkie. Lecz po ciężkiej i charyzmatycznej walce udało się!

Wygraliśmy pieniądze z Budżetu Obywatelskiego na budowę placu zabaw, siłowni plenerowej i strefy grilla - EUFORIA!

Nie spoczywałem na laurach. W między czasie ściągnąłem do miejscowości projekt unijny, który pozostawił wiele korzyści dla lokalnej społeczności.

Po odpowiedniej walce udało się uzyskać z budżetu miasta środki finansowe na budowę chodnika, o który mieszkańcy zabiegali latami.

Moja kadencja przebiegała bardzo intensywnie, robiłem wszystko co w mojej mocy. Myślę, że dzięki temu na stałe zapisałem się w kartach historii Jeleniowa.

Sprawdzony sposób aby zostać sołtysem (i Jak Możesz To Skopiować)

Mieszkając na wsi wiesz, że liczba mieszkańców jest niewielka. W tak hermetycznym gronie wszyscy, wszystko o sobie wiedzą.

Kto z kim, co robił, kiedy i dlaczego. Może Cię to męczyć, a możesz to lubić, ponieważ od początku swojego życia mierzysz się z osądami i opiniami innych ludzi na swój temat.

Gdy idziesz ulicą to idziesz Ty jako mieszkaniec wsi. Natomiast, gdy ulicą idzie Sołtys to wszyscy wiedzą, że to osoba pełniąca funkcję społeczną i niejako wyróżnia się spośród tłumu na ulicy.

Patrzysz na Sołtysa i być może zastanawiasz się, jaką trzeba to być wyjątkową osobą i jakie trzeba posiadać umiejętności?

Sołtys pełni rolę włodarza wsi, więc ludzie darzą go szacunkiem, odpowiednio zwracają się do niego, niekiedy zabiegają o jego względy.

Być może w Twojej wsi jest wręcz odwrotnie. Przez to, że Sołtys po wyborach zaniechuje swoich obowiązków, spoczął na laurach i nic nie robi dla wsi i jej mieszkańców.

Oto Plan Od A Do Z Aby Zostać Sołtysem

Bez względu na to w jakiej teraz wsi mieszkasz i w jaki sposób Twój obecny Sołtys wypełnia swoje obowiązki to chcę Ci przekazać, że nie jest to funkcja społeczna, która jest nieosiągalna dla Ciebie.

Mało tego - uważam, że Sołtysem może zostać każdy, wystarczy, że ma się ku temu chęci.

Jeśli zechcesz to pomogę Ci w tym i pokażę jak to osiągnąć. Nagrałem obszerny materiał wideo, w którym dowiesz się wszystkiego.

Czego się dowiesz z materiałów wideo?:

- Kto może kandydować na Sołtysa.

- Czy warto zostać Sołtysem.

- Jak skutecznie przeprowadzić kampanie, aby ludzie na Ciebie zagłosowali.

- Jak zgłosić swoją kandydaturę i zwiększyć prawdopodobieństwo na zwycięstwo.

- Prawa, obowiązki i zarobki Sołtysa.

- Jak skutecznie integrować mieszkańców.

- Skąd pozyskiwać pieniądze na działalność Sołectwa.

- Jak być najepszym Sołtysem.

- Jak wygrać Budżet Obywatelski.

spis tresci jak zostac soltysem

 

 

UWAGA BONUS!

Tylko tu i tylko teraz otrzymasz nagranie bonusowe na temat Jak Wygrać Budżet Obywatelski zupełnie za darmo.

Budżet obywatelski, zwany również partycypacyjnym, jest demokratycznym procesem, w ramach którego mieszkańcy współdecydują o wydatkach publicznych w mieście w perspektywie kolejnego roku budżetowego.

Pokażę Ci krok po kroku jak wziąć udział w tym konkursie i jak wygrać pieniądze na Twój pomysł GRATIS!

Lubisz pracę społeczną, kochasz kontakt z ludźmi, uwielbiasz pomagać innym i inicjatywy społeczne Cię kręcą?

ZOBACZ TERAZ JAK ZOSTAĆ SOŁTYSEM

 


					

Kurs Stworzył:

Cześć jestem Michał Kata :)

Sołtys Sołectwa Jeleniów w latach 2019-2024.

Jestem przedsiębiorcą i działaczem społecznym.

Interesuję się finansami i inwestycjami finansowymi. Każdego dnia zastanawiam się jak zaciągnąć do ciężkiej pracy swoje pieniądze tak, żeby to one pracowały na mnie nie ja na nie.

Wszystko po to, ponieważ nie wierzę w państwowy, powszechny system emerytalny. Zdaję sobie sprawę, że nikt poza mną nie zadba o moje finanse, a także o przyszłość moją i moich najbliższych.

Na swoim koncie nie mam żadnych spektakularnych bankructw czy jednorazowych strzałów, które mnie obsypały milionami złotych. Moja historia jest nudna jak każda inna.

Na co dzień prowadzę kilka przedsięwzięć w internecie i stacjonarnie. Uwielbiam pomagać ludziom. Chętnie dzielę się własnymi doświadczeniami z innymi. Problemy napotkane na swojej drodze zamieniam na wyzwania, które mobilizują mnie każdego dnia do pracy.

 

Finanse w Praktyce poleca również

Podobne szkolenia

O autorze

Finanse w Praktyce

Finanse w Praktyce - Na co dzień prowadzę kilka przedsięwzięć w internecie i stacjonarnie. Uwielbiam pomagać ludziom. Chętnie dzielę się własnymi doświadczeniami z innymi. Każdego dnia mierzę się z nieciekawą... więcej

Jak kupować?

Zapłać online a natychmiast uzyskasz dostęp do szkolenia!
  1. Zaloguj się lub załóż konto.
  2. Wybierz sposób płatności.
  3. Dokonaj płatności online.
  4. Oglądaj szkolenie w przeglądarce!

Gwarancja satysfakcji

Gwarancja satysfakcji

Wszystkie zakupy są objęte gwarancją satysfakcji. Jeśli szkolenie nie spełni Twoich oczekiwań, zwrócimy Ci pieniądze. Więcej

Obsługa Klienta

Promocja!

599,00 zł

199,00 zł

Kup teraz!
Prowadzący: Michał Kata
Długość szkolenia: 2 godz. 12 min.
Dodano: 8 kwietnia 2021