Szkolenia > Muzyka

Kurs Steinberg Cubase 5 - Sam tworzę profesjonalną muzykę

Kto z Nas nie chciałby zacząć tworzyć profesjonalnych utworów muzycznych? Już dzisiaj możesz dołączyć do elitarnego grona osób które tworzą aranże w programie Steinberg Cubase.

Steinberg Cubase to prawdziwy kombajn do tworzenia muzyki w którym ogranicza Cie tylko Twoja wyobraźnia. Dzięki Cubase możesz kontrolować nawet najmniejszy szczegół Twojego hitu.

Pierwszy kurs z serii Steinberg Cubase wprowadzi Cię w podstawy tworzenia muzyki dostarczając fundament wiedzy niezbędny każdemu kto zaczyna przygodę z tworzeniem muzyki.

Kurs video z lektorem Steinberg Cubase 5 to około 5 godzin video tutorial podzielony na 35 tematycznie podzielonych lekcji w których poznasz zarówno podstawy programu jak i podstawy związane z aranżem piosenek. Całość prowadzona w przystępny sposób tak abyś mógł zacząć przygodę z muzyką jeszcze tego samego dnia.

 

 

Kurs Cubase 5 – Techniki pracy nauczy Cię skutecznych i efektywnych metod pracy w tym środowisku muzycznych dzięki którym po kilku godzinach stworzysz ( i nie są to żarty ) pierwszy utwór muzyczny na godnym poziomie. Kurs video jest prowadzony w ten sposób aby nawet osoba nie mająca styczności wcześniej z teoria muzyczną bez problemu sobie poradziła.

W kursie zapoznamy Cię ze specyfiką i najlepszymi technikami pracy z Cubase, pod kątem wykorzystania tego programu na co dzień. Jeśli tylko jest taka możłiwość, prezentujemy praktyczne przykłady związane przy tworzeniu utworów muzycznych.

Wszystko ma swoją podstawę i w przypadku muzyki również tak jest. Tak więc kładziemy również nacisk na to abyś opanował nie tylko pracę z programem ale również obcowanie z proces tworzenia prawidłowego utworu które bez problemu będzie w stanie przenieść na innego typu oprogramowanie.

 

 

Co znajdziesz w kursie Cubase?

· Omówienie interfejsu

· Konfiguracja Audio i MIDI

· Nagrywanie loopów

· Instrumenty VST

· Podstawy dobrego aranżu

· Automatyzacja

· I WIELE INNYCH! Spójrz na opis kursu

 

Czy ten kurs jest dla mnie?

Kurs przeznaczony jest dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z tworzeniem muzyki w Cubase i zdobyć niezbędne podstawy wiedzy, by tworzyć pełne utwory, podkłady, sample, loopy itd.

 

Podsumowując kurs video Cubase to:

  • kurs dla początkujących adeptów tworzenia muzyki którzy po uruchomienie programu nie wiedzieli za co się zabrać

  • kompletne źródło wiedzy o podstawowych poleceniach i dobrych praktykach pracy z Cubase

  • zbiór praktycznych projektów wykonywanych krok po kroku

  • praktyczne porady, tipsy i interesujące wskazówki płynące z wieloletniej praktyki

  •  

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

1. Kurs Video to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Cena w stosunku do zawartej w nim wiedzy jest bardzo nie wielka a Ty sam wybierasz czas i miejsce nauki. Ty decydujesz gdzie, co i jak.

2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał a także zacząć przygodę z Steinberg Cubase

 

 

  Rozdział: Czas trwania:
  1. Wstępne omówienie kursu Steinberg Cubase 5

Kurs jest podzielony na siedem tematycznych działów: Podstawy, Proces Nagrywania, Proces Edycji, Proces Miksowania, Proces Aranżacji, Mastering i Pozostałe. Omówimy krótko czego dotyczy każdy z nich.

2:32
  2. Konfiguracja Ustawień Dźwięków AUDIO w Steinberg Cubase 5

Omówimy okno konfiguracyjne programu w zakładce VST Audio System. Dowiesz się jaką kartę muzyczną wybrać oraz które sterowniki najlepiej współpracują z programem Steinberg Cubase 5.Następnie zapoznamy Cie z panelem konfiguracyjnym karty muzycznej..

1:49
  3. Konfiguracja ustawień dźwięków MIDI w programie

Omówimy okno konfiguracyjne programu w zakładce MIDI Port Setup. Dowiesz się między innymi jak w Steinberg Cubase 5 poprawić jakość odbieranego sygnału MIDI.

1:49
  4. Wstępne zapoznanie się z głównym oknem programu Steinberg Cubase 5

Lekcja kursu w której zapoznamy Cię z głównym menu programu. Wyjaśnimy co obejmują poszczególne zakładki oraz jakie są sposoby przybliżania i oddalania widoku ścieżek i amplitud dźwięków.

3:55
  5. Omówienie funkcji i zastosowań Transport Panel

Zapoznamy Cię z zakładkami, funkcjami i komunikatami widniejącymi na Transport Panel. Dowiesz się miedzy innymi o funkcji Pre-roll, Post-roll oraz przycisków głównych w tym panelu. Będziesz potrafić nadać inne tempo odtwarzania, włączać metronom oraz popularne kółko montażowe.

4:04
  6. Wstępne Zapoznanie z Głównymi Funkcjami Programu

Omówimy panel z głównymi narzędziami programu. Dowiesz się miedzy innymi jak włączyć mikser, narzędzia automatyzacji oraz funkcje autoscroll. Autor zapozna Cię również z panelem narzędzi „Tool”.

9:33
  7 - Tworzymy swój pierwszy projekt

Omówimy tworzenie nowego projektu, ustawimy wszystkie parametry. Ustalimy: miejsce startowe, format wyświetlania czasu, format zapisu projektu z plikiem wizualnym, auto save   i częstotliwość próbkowania.

3:30
  8. Tworzymy Nowe Ścieżki Audio i Ustawiamy ich Parametry LEKCJA DARMOWA

Dowiesz się jak wyciszać i zamrażać ścieżki, gdzie zarządzać przejściami i nagraniami sygnałów instrumentów zewnętrznych. Pokarzemy również funkcje ustalające głośność, stereofonie, opóźnianie dźwięku, wybór źródła i sposobu nagrywania dźwięku.

4:43
  9. Sposoby Zapisów Projektów i Szablonów w Steinberg Cubase

Poznasz najważniejsze sposoby i różnice zapisu i eksportowania projektów. Zapoznamy Cie z różnicami i parametrami zapisu wybranych fragmentów, kanałów i całości projektów muzycznych. Dowiesz się gdzie podawać informacje o tempie nagrania.

4:05
  10. Wprowadzenie do Nagrywania Sygnałów z Instrumentów Zewnętrznych.

Dowiesz się miedzy innymi jak uniknąć przesterowania, jak poprawić jakość nagrywanych riffów z gitary oraz poznasz na przykładzie działanie funkcji Pre-roll. Omówimy rozwiązania w Steinberg Cubase które ułatwiają prace oraz zapobiegają błędom w recordingu.

8:04
  11. Poznajemy proces nagrywania komunikatów MIDI

Omówimy różnice między MIDI a instrument track, pokażemy jak włączyć instrumenty VST. Pokarzemy również proces doboru wartości i korzystania z kwantyzacji.

5:56
  12. Zaawansowane Nagrywanie i Poprawa Jakości Brzmienia Dźwiękowych

Pokażemy na przykładach zasadę działania procesu kwantyzacji. Dowiesz się jakie wartości dobierać by kwantyzacja nie wywołała efektu sztucznego brzmienia utworu, w tym celu zapoznamy Cie z wszystkimi dostępnymi w Steinberg Cubase ustawieniami parametrów powyższej funkcji.

10:54
  13. Jak Poznać Tempo Dźwięku oraz Jak Ułatwić Prace na kilku Loop'ch

Dowiesz się jak ustalać położenie lokalizatorów tworzonego loop'a, następnie sprawdzimy tępa przykładowych próbek. Autor poda również pomocne w pracy skróty klawiaturowe prezentowanych operacji.

4:34
  14. Omówienie Trybów Nagrywania Loop'ów w Steinberg Cubase

Zapoznamy Cie z wszystkimi trybami zapisu sygnałów dźwiękowych, omówimy ich zasadę działania oraz różnice. Będziesz potrafił w zależności od potrzeb zastosować odpowiedni tryb nagrywania loop'ów w Steinberg Cubase.

12:18
  15. Poznajemy Wbudowane i Komercyjne Instrumenty VSTi

Omówimy instrumenty wbudowane w program oraz kilka wyszukanych komercyjnych. Autor poda cechy, parametry, zastosowanie oraz zalety prezentowanych instrumentów VSTi.

13:00
  16. Wprowadzenie do Edycji Plików Audio

Będziesz potrafił wykorzystać dostępne w Steinberg Cubase narzędzia ułatwiające zachowanie płynności, czystości i rytmiki dźwięku. Wstępnie zapoznamy Cie z obsługą funkcji Fun Audio która pozwala w przyjazny i szybki sposób wyeliminować fałsz w nagraniu.

9:11
  17. Procesy Zaawansowanej Edycji Nagrań Audio

Objaśnimy narzędzia, procesy i funkcje najczęściej wykorzystywane do zmiany dynamiki, stereofoniczności i kompresji dźwięków. Dowiesz się jak w automatyczny sposób usunąć szumy, przydźwięki i błędy w obrabianych nagraniach. Zapoznamy Cie z edytorem obwiednim tonacji i wyciszania oraz normalizacją głośności.

13:07
  18. Wprowadzenie do Edycji Plików MIDI

Zaprezentujemy pomocne narzędzia poprawiające efektywność wprowadzanych edycji głośności i panoramy. Wymienimy również kilka przydatnych skrótów klawiaturowych przyśpieszających prace w programie.

6:12
  19. Zaawansowana Edycja Plików MIDI

Nauczysz się wykorzystywać opcje ułatwiające edycje na kilku kanałach jednocześnie. Zapoznamy Cie z sposobem krokowego wprowadzania/przemieszczania nut oraz obsługą Indicate Transpositions

11:35

 

  20. Omówienie Funkcji i Zasad Działania Miksera

Przedstawimy zastosowania i zasadę działania poszczególnych funkcji na panelu opcji oraz działanie poszczególnych przycisków na pojedynczym śladzie. Dowiesz się jak dobierać wartości funkcji by uniknąć przesterowania oraz jak stworzyć preset ustawień miksera.

9:59
  21. Działanie Efektów w Steinberg Cubase

Przekażemy wiedzę teoretyczną o zasadzie działania i zastosowaniu każdego omawianego efektu. Dowiesz się między innymi jak dodawać echo oraz zabezpieczyć kanał przed przesterowaniem. Omówimy typy kompresji i proces podbijania wybranych częstotliwości.

15:10
  22. Korekcja Dźwięków za pomocą Equalizer’a

Poznasz zasady odpowiedniego dobierania dźwięków w utworze oraz podamy w jakich przedziałach częstotliwości znajdują dane dźwięki. Dla lepszego zrozumienia dokonamy korekty przykładowego loop’a.

10:29
  23. Omówienie Tworzenia Grup w Steinberg Cubase

Autor w tym filmie przybliży Ci zagadnienie grup i poda zalety płynące z ich wykorzystywania. Omówimy proces tworzenia nowej grupy, zmiany jej preferencji oraz operacje jakie można na niej dokonywać. Wykorzystując wiedzę z tego kursu zaoszczędzisz wiele cennego czasu oraz zwiększysz komfort pracy.

8:47
  24. Omówienie Podstaw Dobrego Aranżu

Dowiesz się o zasadach które obowiązują w aranżu i udogodnieniach w programie do wykorzystania w występach na żywo. Dzięki znajomości omówionych narzędzi i procesów urozmaicisz swoje kawałki tworząc ciekawą i przyjemną muzykę dla słuchacza. W ramach lepszego zrozumienia omawianych zagadnień w kursie zostanie strwożony i zmodyfikowany przykładowy kawałek muzyczny.

27:54
  25. Tworzenie i Zarządzanie Procesami Automatyzacji

Omówimy zagadnienie automatyzacji w Steinberg Cubase w teorii i na praktycznym przykładzie. Dowiesz się o zasadach tworzenia, modyfikowania i działania różnego rodzaju procesów automatyzacji. Będziesz potrafił wieloma sposobami wprowadzać linie wartości oraz zarządzać kilkoma automatyzacjami na jednym lub wielu kanałach.

14:14
  26. Poznajemy Mastering w Steinberg Cubase

Lekcja podsumowująca sekcje szóstą kursu. Omówimy proces prowadzenia masteringu z wykorzystaniem zdobytej do tej pory wiedzy. Przekażemy teoretyczne porady czego unikać oraz zasady poprawiające końcowy efekt pracy. Przekażemy wiedze która pozwoli Ci rozwijać twoje zdolności dokonywania profesjonalnego masteringu nad materiałem. Dla lepszego zrozumienia wszystkich zasad przeprowadzimy w praktyce omawiany proces.

13:59
  27. Zapoznanie z Wirtualną Klawiaturą 

Omówimy urządzenie umożliwiające nagrywanie komunikatów MIDI przy pomocy komputerowej klawiatury. Dowiesz się jak korzystać i zmieniać parametry wirtualnej klawiatury przy nagrywaniu skomplikowanych akordów. Dodatkowo przeprowadzimy instalacje dodatku Bome mause keyboard czyli komercyjnej wirtualnej klawiatury. Przedstawimy jej bogatą funkcjonalność i zmiany ustawień.

7:38
  28. Omówienie Korzystania z Skróty Klawiaturowych

Tutorial poświęcony omówieniu pomocnych w pracy skrótów klawiaturowych. Zapoznamy Cie z najważniejszymi skrótami w programie oraz nauczymy w jaki sposób tworzyć własne. Dowiesz się o zasadach korzystania i charakterystyce każdego omamianego skrótu.

7:31
  29. Organizacja Obszaru Pracy w Steinberg Cubase

Omówimy możliwości porządkowania i organizacji obrazu pracy do własnych potrzeb. Pokażemy sposoby na zabezpieczenie tworzonego materiału przed utratą oraz jak przechowywać zapisane projekty. Dowiesz się miedzy innymi jak dostosowywać każdy element interfejsu oraz jak ułatwić prace osobą z wadą wzroku. Dzięki zdobytej wiedzy będziesz potrafił stworzyć profesjonalne stanowisko pracy zwiększające komfort i szybkość tworzenia.

15:59
  30. Dokładne Omówienie Biblioteki - Pool

Wideo kurs poświęcony omawianiu biblioteki Pool wielokrotnie już wykorzystywanej w poprzednich filmach. Omówimy wszystkie elementy znajdujące się w obszarze biblioteki. Nauczysz się zastosowania wielu funkcji usprawniających zarządzanie plikami w Steinberg Cubase.

10:17
  31. Zasada Działania i Zastosowanie Folderów w Steinberg Cubase

Lekcja poświęcona omówieniu dodatkowych zastosowań Folderów. Nauczysz się jak wykonywać skomplikowane operacje seryjne na kilku różnych ścieżkach. Poznasz wszystkie opcje i ustawienia które są możliwe przy tworzeniu i edytowaniu folderów.

6:33
  32. Zapoznanie z Funkcjonalnością Markerów

Tutorial omawiający markety czyli znaczniki na ścieżce pozwalające opisywać, oznaczać a także edytować dowolne fragmenty materiału. Zapoznamy Cię z wszystkimi sposobami tworzenia, edytowania i wykorzystania Marketów. Będziesz potrafił zastosować proste znaczniki do usprawniania pracy w programie.

6:26
  33. Tworzenie i Zastosowanie Preset’ów

Przekażemy Ci wiedzę związaną z zapisywaniem preset’ów. Dowiesz się dlaczego warto je tworzyć, dokładnie opisywać i wykorzystywać w programie. Poznasz możliwość zaawansowanych operacji oraz sposoby zarządzania preset’ami

8:24
  34. Generowanie Zapisu Nutowego w Steinberg Cubase

W ostatniej lekcji zapoznamy Cie z Score Editor w którym generuje się zapis nutowy. Dowiesz się jak posługiwać się omawianym narzędziem oraz do czego służą poszczególne funkcje. Będziesz potrafił swobodnie pisać zapis nutowy, oraz generować takowy zapis z komunikatów MIDI. Pokażemy możliwości zmiany wizualnej zapisu nutowego i przygotujemy go do druku.

6:42

Market Wiedzy poleca również

O autorze

Market Wiedzy

Market Wiedzy - więcej

Jak kupować?

Zapłać online a natychmiast uzyskasz dostęp do szkolenia!
  1. Zaloguj się lub załóż konto.
  2. Wybierz sposób płatności.
  3. Dokonaj płatności online.
  4. Oglądaj szkolenie w przeglądarce lub pobierz na dysk!

Gwarancja satysfakcji

Gwarancja satysfakcji

Wszystkie zakupy są objęte gwarancją satysfakcji. Jeśli szkolenie nie spełni Twoich oczekiwań, zwrócimy Ci pieniądze. Więcej

Obsługa Klienta

87,00 zł

(70,73 zł netto)

Kup teraz! i oglądaj online lub pobierz na dysk
Prowadzący: Market Wiedzy
Długość szkolenia: 5 godz. 3 min.
Dodano: 25 kwietnia 2012