Szkolenia > Muzyka

Kurs Ableton Live 8 - Produkcja muzyczna

Muzyka to jedyny i najlepszy sposób, by wyrazić własną osobowość. Od dziś również Ty możesz dać wyraz siebie.

To mistrzostwo świata! Jeszcze niedawno zachwycałam się muzyką z Internetu. Dziś moi znajomi z Sieci zachwycają się moimi kawałkami. Jesteście genialni! [Kinga z Wałbrzycha]

O co tu chodzi? Chodzi o muzykę, o jej doskonałość i niepowtarzalność, chodzi o to, czym jest ona dla Ciebie i jaką chciałbyś tworzyć, gdybyś potrafił.

Po raz pierwszy w Polsce grupa profesjonalnych muzyków, a prywatnie entuzjastów mocnego brzmienia na najwyższym poziomie, wydała multimedialny przewodnik instruktażowy, audiowizualny kurs wykorzystania w pełni doskonałego narzędzia do tworzenia i aranżacji muzyki, jakim jest program Ableton LIVE.

 

 

Jest jednym z najbardziej zaawansowanych narzędzi na świecie, a jednocześnie dającym największe możliwości muzykom ze wszystkich krajów. O jego powodzeniu świadczy fakt, że setki i tysiące utworów z gatunku R’n’B, techno, trance, Dance, disco i hip-hop, jakie słyszysz w radiu czy telewizji, powstało na komputerze głównie przy pomocy tego jednego programu.

Po raz pierwszy w Polsce pojawił się kurs, kompletne zestawienie niezbędnej wiedzy do obsługi programu Ableton LIVE, a w praktyce: do tworzenia utworów: od prostych sampli i loopów do pełnych i doskonałych utworów z każdego gatunku muzycznego. Po raz pierwszy taki kurs wydała nasza firma i po raz pierwszy udostępniamy go Tobie. I teraz Ty o raz pierwszy masz szansę skorzystać z doświadczeń wielu lat pracy muzyków i dźwiękowców, którzy od dawna pracują, zarabiają i doskonale się bawią dzięki możliwościom, jakie zapewnia tylko Ableton LIVE. Ci muzycy zebrali swoją wiedzę na jednej płycie DVD. Teraz w sześć i pół godziny możesz poznać bezcenną wiedzę, jak korzystać w pełni z narzędzia dla zawodowców. Co ono potrafi? Sprawdź w Sieci, poznaj możliwości największego kombajnu muzycznego. I zastanów się, jak dobrze byłoby umieć z niego korzystać.

Wiemy, że lepiej spożytkować czas na robieniu dobrej muzyki, więc sprawdź, co możesz zyskać dzięki najlepszej inwestycji, jaką kiedykolwiek zrobisz.

Skracasz czas potrzebny do poznania tysięcy możliwości najbardziej profesjonalnego narzędzia muzycznego. Na ogół trwa to 2-3 lata.

 

 

  • Opanujesz możliwości, jakie niesie ze sobą program. Pozwala on dosłownie na wszystko, co tylko jesteś w stanie sobie wyobrazić. A jeżeli nie jesteś w stanie, nasz kurs podpowie, jak wykorzystać najlepsze, a najmniej popularne rozwiązania.
  • Biegle zaczniesz posługiwać się licznymi funkcjami programu Ableton LIVE, na opanowanie których traci się na ogół długie miesiące.
  • Dokonasz tego, o czym zawsze marzyłeś: stworzysz prawdziwą muzykę, dodasz doskonałe efekty, dowiesz się o kompozycji utworu, Twoje dzieło wreszcie wprowadzi w osłupienie nie tylko Ciebie, ale każdego, komu je puścisz.Każdy nowy krok, każdą nową funkcję opanujesz praktycznie dzięki wiedzy i doświadczeniu kilku zawodowych muzyków, którzy na konkretnych przykładach wskażą Ci najlepsze rozwiązania.
  • Nauczysz się muzyki słysząc ją, a nie czytając o niej. Nasz kurs sprawi, że sam zobaczysz, jakie kroki należy uczynić, by uruchomić konkretną opcję, od razu usłyszysz, jaki jest tego efekt.Wszystkie operacje, instrukcje, podpowiedzi i „sztuczki” usłyszysz dzięki profesjonalnemu lektorowi, który w języku polskim objaśni wszystko.

Nie wierzysz, że powstał już tak dobry kurs, który zmieni Twoje całe życie i podejście do muzyki? Uwierz i przekonaj się sam.

 

 

Warto, byś wiedział: nasz niepowtarzalny kurs to 6 godzin intensywnej wiedzy od specjalistów dla przyszłych ekspertów. Całość zamknęliśmy w 17 lekcjach, dzięki którym nabędziesz uporządkowanej wiedzy i przejdziesz płynnie od niezbędnych podstaw do etapów zaawansowanych.

Co dalej? Możesz zostawić wszystko i niczego nie poprawiać, możesz też już teraz kupić najlepszy na rynku i pierwszy w Polsce kurs video Ableton LIVE. Jeżeli chcesz stać się tym, który tworzy muzykę i umie pokazać coś lepszego niż wielu uznanych twórców, kliknij i kup teraz nasz kurs – Twoją największą szansę, by wkroczyć w świat nieograniczonych dźwięków i możliwości programu Ableton LIVE

  Rozdział: Czas trwania:
  1 - Konfiguracja Audio i MIDI

 

W pierwszej lekcji  kursu zapoznamy Cie z podstawowymi ustawieniami programu. Dowiesz się jak skonfigurować  preferencje by umożliwić kontatybilność programu  z kontrolerem MIDI oraz co zrobić by zwiększyć wydajność karty muzycznej. Autor omówi znaczenie i optymalne wartości latencji, próbkowania oraz parametru „buffer size”.  

9:18
  2 - Konfiguracja pozostałych ustawień

 

W kolejnej lekcji zajmiemy się konfiguracją wszystkich pozostałych parametrów  dostępnych w preferencjach programu Ableton Live 8. Nauczysz się zarządzać widokiem okna sesji oraz całego programu. Omówimy ustawienia przyśpieszające zapisywanie plików muzycznych w przypadku pracy na kilku rdzeniowy procesorze.Co więcej, dzięki wiedzy przekazanej w tym filmie poznasz funkcje wszystkich podstawowych prometów które zwiększą wydajność i przyjemność pracy w programie.

22:36
  3 - Zapoznanie z Oknem Głównym

 

Lekcja w której dowiesz się jakie opcje oferuje nam główne okno programu Ableton Live 8. Omówimy ich przeznaczenie oraz  korzystać które nam dają. Wiedza przekazana w tym filmie wprowadzi Cię w podstawowe zagadnienia umożliwiające sprawne edytowanie oraz nawigowanie w nagrywanych sesjach muzycznych. 

 

11:38
  4 - Omówienie Okna Sesji

 

Lekcja czwarta omawia okno sesji, które jest najważniejszą częścią programu.  Dokonuje się w nim procesy aranżacji i kompozycji  co daje możliwość spełnić się zarówno jako dj jak i producent muzyczny. 

18:53
  5 - Omówienie Okna aranżacji

 

Ta część kursu jest poświęcona omówieniu procesu tworzenia i zapisywania projektów aranżacyjnych.  W początkowej fazie lekcji nagramy przykładowy utwór na podstawie którego opiszemy funkcje i zastosowanie ikon znajdujących się w oknie aranżacji. Nauczysz się definiować zapętlenia, sterować ścieżkami automatyzacji oraz zarządzać poszczególnymi kanałami nagrania.  Autor zapozna cię również z kilkoma technikami przyspieszającymi prace aranżacyjne nad utworem. 

13:40
  6 - Omówienie Okna Kompozycji

 

W lekcji szóstej zapoznamy Cię z procesem tworzenia własnych melodii  od podstaw. Autor omówi wszystkie zastosowania  ikon i elementów okna kompozycji. W kursie nauczysz się również stosować szybkie automatyzację oraz funkcję launch. Po obejrzeniu tej lekcji będziesz znał cały obszar tworzenia i edytowania melodii co ułatwi i przyśpieszy prace nad produkcją muzyczną. 

13:40
  7 - Omówienie Okna edycji i okna efektów

Lekcja jest poświęcona oknom edycyjnym i efektowym programu Ableton Live. Zapoznamy Cię z wszystkimi dostępnymi funkcjami okna edycyjnego które umożliwiają zmieniać parametry mi.  oktaw, obwiedniach oraz przestrzenności  brzmień. Nauczysz się dodawać efekty i  konfigurować poszczególne nagrania instrumentów.

14:05
  8 - Menu - najważniejsze opcje

 

Na początku lekcji wymienimy zastosowania poszczególnych opcji dostępnych w głównym oknie programu a następnie zastosujemy je w praktyce. Nauczysz się mi. tworzyć cykliczne kopie robocze, importować boxy muzyczne oraz wprowadzać kwantyzacje melodii.

17:31
  9 - Metody i formaty zapisu

 

Autor omówi proces zapisu projektów i utworów muzycznych. Zapozna Cię z wszystkimi dostępnymi formatami zapisu oraz omówi ich zastosowania.  Dzięki wiedzy przekazanej w tym filmie będziesz wiedział jakie formaty stosować do konkretnych zastosowań oraz jakie funkcje uaktywnić by poprawnie zapisać plik. 

10:36
  10 - Efekty przestrzenne

 

Lekcja jest rozwinięciem zagadnienia efektów stosowanych przy produkcjach muzycznych. Zapoznamy Cię z podziałem na rodzaje efektów i wyjaśnimy ich zasadę działania. Nauczysz się operować na wszystkich dostępnych opcjach efektów przestrzennych i poznasz ich specyfikę. 

29:27
  11 - Efekty dynamiczne : Kompresja i korecja

 

W tej lekcji omówimy dokładnie procesory dynamiki. Ma początku zapoznamy Cię z najważniejszym efektem którym jest kompresor, poznasz  zastosowanie i zasadę działania wszystkich jego parametrów.  Następnie dzięki efektowi  korekcji obróbka dźwięków na poziomie danych częstotliwości  i niepożądanych dźwięków stanie się dla Ciebie prosta i zrozumiała. Dzięki wiedzy przekazanej w tym filmie Twoje produkcje muzyczne zyskają na rozmaitości brzmień oraz będą pozbawione błędów w głośności. 

26:02
  12 - Efekty dynamiczne : Pozostałe efekty

 

Film jest rozwinięciem poprzedniej lekcji i zapozna Cię z wszystkimi pozostałymi efektami dynamicznymi dostępnymi w programie Ableton Live 8. Nauczysz się między innymi tworzyć i edytować presety, wprowadzać bramki częstotliwości, a także operować na modulacjach pasm dźwiękowych. 

22:55
  13 - Zapoznanie z Instrumentami

 

Lekcja w której dowiesz się o specyfice sampler-ów dostępnych w programie oraz o możliwości wgrania nowych darmowych instrumentów VST z sieci. Dzięki wiedzy przekazanej w filmie będziesz potrafił wybrać idealny sampler i obsługiwać go w celu wygenerowania dźwięku wymyślonego w głowie. Autor poda także kilka cennych wskazówek przyśpieszających i wzbogacających możliwości  tworzenia brzmień.

31:43
  14 - Proces produkcji utworu - kompozycja

 

Pierwsza lekcja części praktycznej kursu w której omówimy podstawowe zagadnienia związane z produkcją utworu. Autor omówi etap kompozycji w którym nakieruje utwór na dany gatunek muzyczny oraz wybierze stosowane w projekcie instrumenty muzyczne.  W filmie stworzymy bazę dźwiękową która w kolejnych etapach kursu  będzie udoskonalana w celu uzyskania końcowego produktu muzycznego.

35:51
  15 - Proces produkcji utworu - miksowanie

 

Autor w tej lekcji zajmie się zagadnieniem miksowania, omówi na czym polega ten proces oraz zademonstruje jak go poprawnie przeprowadzić.  Nasz utwór w trakcie tego filmu zyska na jakości i profesjonalności brzmienia, a także zacznie tworzyć wspólną całość poprzez dopasowanie do siebie wszystkich nagrań.

17:20
  16 - Proces produkcji utworu - aranżacja i mastering

 

Trzecia ostania lekcja części praktycznej w której zajmiemy się finalizacją całości utworu.  Autor na początku zapozna Cię z zasadami wprowadzania aranżacji do utworu, a następnie zademonstruje go w praktyce. Gdy nasza produkcja nabierze nowego życia zajmiemy się finalnym procesem czyli masteringiem. Jest to działanie w którym będziemy mogli dokonać ostatnich poprawek w celu wyciśniemy maksymalnej jakości  i osiągnięcia pożądanego charakteru całości utworu. 

16:30
  17 - Proces produkcji - ścieżka wokalna

 

W ostatniej lekcji zapoznamy Cię z procesem obróbki zarejestrowanej ścieżki wokalnej. Autor omówi krok po kroku procesy poprawiania jakości nagrania i dodawania do niego rozmaitych efektów. Dzięki wiedzy przekazanej w tym filmie będziesz potrafił wygładzić ścieżkę, pozbyć ją szumów a także uwypuklić wokal.  Teraz będziesz potrafił nadać nowy charakter do każdej próbki wokalnej, przez co stanie się profesjonalna i ciekawsza w brzmieniu.

26:39
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     

Market Wiedzy poleca również

O autorze

Market Wiedzy

Market Wiedzy - więcej

Jak kupować?

Zapłać online a natychmiast uzyskasz dostęp do szkolenia!
  1. Zaloguj się lub załóż konto.
  2. Wybierz sposób płatności.
  3. Dokonaj płatności online.
  4. Oglądaj szkolenie w przeglądarce lub pobierz na dysk!

Gwarancja satysfakcji

Gwarancja satysfakcji

Wszystkie zakupy są objęte gwarancją satysfakcji. Jeśli szkolenie nie spełni Twoich oczekiwań, zwrócimy Ci pieniądze. Więcej

Obsługa Klienta

87,00 zł

(70,73 zł netto)

Kup teraz! i oglądaj online lub pobierz na dysk
Prowadzący: Market Wiedzy
Długość szkolenia: 6 godz. 2 min.
Dodano: 11 lipca 2012