Szkolenia > Hobby

Salsa

Gorące i zmysłowe "Mambo on 2"

Prezentujemy Państwu kurs "SALSA - Gorące i zmysłowe Mambo on 2". Kurs zawiera około 30 ćwiczeń, figur i kroków typowych dla jednej z najpopularniejszych odmian Salsy - New York Style. Prezentowane układy zostały dobrane pod kątem szybkiej i samodzielnej nauki, jak również tak, aby w pełni odzwierciedlić piękno i zmysłowy wdzięk nowojorskiej salsy. Słowo "salsa" wywodzi się z języka hiszpańskiego i w dosłownym tłumaczeniu oznacza "sos". Jednakże w kulturze niemal całego świata ów sos to coś więcej niż przyprawa, to płomienny, zmysłowy i gorący taniec oraz muzyka poruszająca ciało i umysł. Poszczególne kroki i figury zawarte w kursie demonstrują: Agnieszka Jarosik, Marlena Miarczyńska i Radosław Jarosik - wieloletni praktycy oraz doświadczeni instruktorzy Salsy z Częstochowskiej Akademii SalsaFever (www.salsafever.pl). Cały materiał zawarty w kursie można dokładnie obejrzeć i wypróbować w domowym zaciszu. Realizacja przy użyciu kilku kamer pozwoliła na pokazanie figur z różnych stron, tak by można było jak najlepiej przyjrzeć się wszystkim szczegółom. Aby materiał stał się bardziej czytelny i zrozumiały, w kursie zostały wykorzystane zwolnienia obrazu, stopklatki, grafika oraz animacje kroków, dzięki czemu nauka jest bardziej skuteczna i przyjemna. Nie bez znaczenia pozostaje komentarz lektora oraz udźwiękowienie. Lektor na bieżąco omawia prezentowane treści, tak aby nauka poszczególnych technik była szybka i efektywna. Menu z podziałem na tematy oraz rozdziały sprawia, że bez problemu można odnaleźć miejsce, w którym zakończyło się naukę. Mamy nadzieję, że zdobywanie nowych umiejętności tanecznych przyniesie Państwu dużą satysfakcję!

Zawartość kursu

Rozgrzewka

Ćwiczenia wykonywane przed przystąpieniem do nauki kroków i figur tanecznych Salsy. Mają one za zadanie uelastycznić mięśnie, ścięgna oraz całe ciało i przygotować je do bardziej wzmożonej aktywności.

Wprowadzenie w krok podstawowy

Sposoby przenoszenia ciężaru ciała w Salsie oraz zestaw ćwiczeń wprowadzających do prawidłowego tańczenia kroku podstawowego. Wszystkie ćwiczenia są wykonywane w rytmie kroku podstawowego z liczeniem tempa.

Kroki podstawowe

Krok podstawowy tańczony w parze oraz figury na bazie kroku podstawowego (obrót w prawo, obrót w lewo i krok do boku). Dla ułatwienia kroki damskie i męskie zostały przedstawione oddzielnie oraz w parze.

Parter Work

Figury i elementy tańca w parach, które w połączeniu z dotychczasowymi umiejętnościami ukarzą całą pełnię i różnorodność Salsy. Aby figury były łatwiejsze do opanowania, w dziale tym zostały zastosowane zwolnienia obrazu, komputerowe animacje kroków i liczenie rytmu.

Menu zawiera następujące podrozdziały:

 • Obrót partnerki i partnera w prawo
 • Cross Body wersja podstawowa
 • Cross Body z obrotem partnerki w lewo
 • Cross Body z obrotem partnerki w prawo
 • Open Break wersja podstawowa
 • Open Break z obrotem partnerki w prawo
 • Open Break 360'
 • Peek-a-Boo wersja podstawowa
 • Peek-a-Boo z obrotem partnerki w lewo
 • Check wersja podstawowa
 • Check z obrotem partnerki w prawo

Shine Steps

Ozdobniki dodające wdzięku Salsie Nowojorskiej (susy-q, tres-tres, marinero), wykonywane są najczęściej w momencie, kiedy w słyszanej muzyce na pierwszy plan wysuwa się perkusja, mają za zadanie podkreślenie rytmu ale również zaprezentowanie własnych umiejętności.

Układy taneczne

Układy taneczne z wykorzystaniem wszystkich omawianych w kursie figur i kroków wraz z opisami.

Muzyka taneczna

Oryginalny rytm Salsy nowojorskiej, przeznaczony do samodzielnej praktyki nowopoznanych kroków i figur tanecznych.

Press-Media poleca również

Podobne szkolenia

O autorze

Press-Media

Press-Media - Zapotrzebowanie na wiedzę od zawsze łączyło się ze sposobem jej pogłębiania. Do tej pory rolę tę spełniały wydania książkowe, jednak obecnie ze względu na coraz większe upowszechnienie domowych... więcej

Jak kupować?

Zapłać online a natychmiast uzyskasz dostęp do szkolenia!
 1. Zaloguj się lub załóż konto.
 2. Wybierz sposób płatności.
 3. Dokonaj płatności online.
 4. Oglądaj szkolenie w przeglądarce lub pobierz na dysk!

Gwarancja satysfakcji

Gwarancja satysfakcji

Wszystkie zakupy są objęte gwarancją satysfakcji. Jeśli szkolenie nie spełni Twoich oczekiwań, zwrócimy Ci pieniądze. Więcej

Obsługa Klienta

19,90 zł

(16,18 zł netto)

Kup teraz! i oglądaj online lub pobierz na dysk
Prowadzący: Trenerzy Akademii SalsaFever
Długość szkolenia: 59 min.
Dodano: 21 grudnia 2009