Szkolenia > Grafika i fotografia

Kurs Blender 2.6 - Modeluj Grafikę 3D za Darmo

 

Program Blender to prawdziwa komputerowa bestia, chyba tylko tak można go w dużym skrócie określić. Jest to przepotężny program, który można wykorzystać do tworzenia profesjonalnych obrazów 3D, animacji 3D, a nawet całych gier komputerowych. Jego zastosowań jest mnóstwo, ale co jest najciekawsze – Blender jest programem całkowicie darmowym, nie ma w nim ukrytych mini płatności, albo płatnych urozmaiceń. Umiejętność posługiwania się nim jest w  dzisiejszym świecie ogromną zaletą.

 

 

Od zaprojektowania zwykłego domku, stworzenia misy z owocami, do tworzenia całych gigantycznych miast, czy realistycznych krajobrazów. W Blenderze można zrobić niemal wszystko, wystarczy tylko spojrzeć na niektóre obrazy z galerii na oficjalnej stronie programu by się przekonać.
Właśnie w tej chwili masz przed sobą wyjątkową szansę. Multimedialny kurs szkoleniowy Blender daje Ci możliwość okiełznania bestii, dzięki niemu Blender stanie się dla Ciebie zwykłą zabawką. Zostanie Ci dane narzędzie, magiczna różdżka, dzięki której Ty możesz tworzyć co tylko chcesz i kiedy tylko chcesz. Ten kurs nie tylko pokaże Ci jak coś zrobić, ale jednocześnie bardzo dokładnie nauczy Cię obsługi programu zarazem.

 

W czym miałby mi ten kurs pomóc?
Kimkolwiek jesteś i kimkolwiek będziesz, umiejętność pracy w Blenderze to nieoceniona pomoc w życiu zawodowym. Może jesteś artystą i na Twoje przedstawienie przydałoby Ci się żywsze tło, niż tylko jakiś jeden obrazek? Może jesteś architektem i potrzebujesz narzędzia do tworzenia swoich wizji w 3D? Czy nawet poczatkującym grafikiem komputerowym, który chce spróbować swych sił w przemyśle filmowym.
W dzisiejszych czasach grafika komputerowa jest wszędzie, czasem jest tylko tak dobra, że na pierwszy rzut oka tego nie widać. Film, obrazy, gry, teledyski… wszędzie wykorzystywana jest grafika 3D, dlatego jeśli zajmujesz, lub chcesz zacząć zajmować się reprezentacją wizualną lepiej nie zostań w tyle i naucz się jak działa Blender już dziś. Z momentem gdy opanujesz obsługę programu Blender, Twoja wyobraźnia automatycznie nabierze szerszego wymiaru, do głowy same będą przychodzić Ci pomysły, których wcześniej nie można było zrealizować z powodu braku narzędzi, takich jak ten program.

 

Po sieci krąży wiele kursów Blendera, czemu mam wybrać ten?
Większość kursów które można znaleźć w internecie pokazują jak zrobić konkretną rzecz, więc nie są to kursy nauki obsługi programu, ale kurs jak np. zbudować domek w Blenderze. Ponadto duża część tych szkoleń jest w formie pisemnej, więc jest to po prostu poradnik w który trzeba się wczytać. Nasz multimedialny kurs szkoleniowy do tej większości nie należy, ten w sposób dokładny objaśni Ci każdą pojedynczą czynność dostępną w programie, ale przede wszystkim kurs który masz przed sobą jest w formie wideo, widzisz co się dzieje, każdy ruch instruktora, możesz cofnąć, przyjrzeć się dokładniej, rozłożyć naukę jednej lekcji na kilka dni. Dodatkowo o czym należy nie zapominać – kurs jest wykonany przez profesjonalistę i jest całkowicie w języku polskim. Nie trzeba dużo szukać, by zobaczyć, że dobre kursy Blendera zazwyczaj są w języku angielskim, tu nie spotkasz się  z problemem różnicy językowej między Tobą, a instruktorem.


Podsumowując multimedialny kurs Blendera to:
·         Prowadzony przez profesjonalistę kurs nauki obsługi Blendera w polskiej wersji językowej.
·         Dokładne, szczegółowe objaśnienia najważniejszych funkcji programu.
·         Klucz do sekretów współczesnej grafiki komputerowej.
·         Sześć godzin kursu rozłożone na dziewięć lekcji

 

Kurs dla początkujących użytkowników, prowadzący za rękę od pierwszego uruchomienia programu Blender 2.6

CO ZYSKAM DZIĘKI TEMU MATERIAŁOWI?

  • Zdobędziesz praktyczną wiedzę dotyczącą tworzenia grafiki 3D
  • Dołączysz do Polskiej elity grafików tworzących w Blenderze
  • Poznasz sekrety cenionego programu Blender
  • Bez problemu zaczniesz tworzyć projekty 3D
  • Poznasz triki od wieloletnich praktyków do których dochodziłbyś poprzesz szeroką lekturę

 

  ROZDZIAŁ:
    CZAS TRWANIA:
     

1. Świat Blendera  

Pierwsza lekcja będzie lekcją wprowadzającą nas w świat Blendera. Najpierw dowiemy się skąd w ogóle możemy pobrać program, następnie po uruchomieniu go nauczymy się całego jego interfejsu, a potem odrobiny podstawowych operacji. Ta lekcja będzie istotna, ponieważ w jej trakcie nauczymy się co nie co o konfiguracji programu. Ponieważ Blender dużo wymaga od naszego komputera warto wiedzieć między innymi jak ustawić silnik Blendera, lub jak zmniejszyć czas renderowania. Na samym końcu będziemy omawiać całkiem rozbudowany system okienek w programie.
      42:52
                 
                 
                 
     

2. Komputerowa plastelina 

Kolejna lekcja będzie nauką o pracy w view porcie, więc nauczymy się jak modyfikować struktury na których będziemy pracować. Omówione zostanie jak przeprowadzić przeróżne operacje na obiektach. Będziemy powielać, przeciągać, łączyć, dzielić, obracać, powiększać, zmniejszać, dodawać oraz usuwać struktury i wiele, wiele innych. To będzie niezwykle ważna lekcja ponieważ uczy absolutnych podstaw, a jak wiemy bez podstaw do niczego nie dojdziemy.
      42:42
                 
                 
                 
     

3. Automatyka w programie


W dalszym ciągu będziemy się uczyć o edycji, a dokładnie skupimy się na modelowaniu. Dowiemy się o wierzchołkach, krawędziach i ścianach, poznamy mnóstwo sposobów zaznaczania, które później będą nieocenioną pomocą przy faktycznej pracy w Blenderze. Nauczymy się również korzystać z krzywych za pomocą których będziemy formować całe bryły. Jak się okaże będzie to o wiele wygodniejsze i prostsze niż ręcznie modelowanie.
      44:37
                 
                 
                 
     

4. Z punktu powstałeś i w punkt się obrócisz

Ta lekcja poświęcona będzie już faktycznej pracy w Blenderze, będziemy tworzyć model szczura, więc w praktyce dowiemy się jak działają funkcję które do tej pory jedynie omawialiśmy. Dodatkowo również poznamy metody wstawiania blueprintów do programu, które będą służyć za tło, bądź na których będziemy się wzorować przy modelowaniu
      41:54
                 
                 
                 
     

5. Jak zaplanować nasze wymarzone cztery kąty 

W czasie tej krótkiej lekcji nauczymy się jak wymodelować szkielet domu. Za pomocą kilku opcji Blendera to co może wydawać się bardzo trudne oraz czasochłonne (i byłoby, gdybyśmy to wszystko robili ręcznie), w rzeczywistości jest łatwe i szybkie, bo dokonaliśmy tego w 15 minut.
      15:59
                 
                 
                 
     

6. Modyfikatory Blendera, czyli nasza trzecia ręka

Modyfikatory w Blenderze to narzędzia, które należy obowiązkowo znać jeśli myślimy o jakimkolwiek poważniejszym projekcie. Ta właśnie lekcja będzie im poświęcona, zostaną dokładnie omówione najważniejsze z nich i pokazane na przykładach jakie mają zastosowanie.
      47:07
                 
                 
                 
     

7. Wirtualna skóra, czyli materiały brył

Ta lekcja poświęcona będzie tworzeniem materiałów, które nadajemy bryłom w Blenderze. Dowiemy się po co dodawać materiały i jak to się robi, ponadto opisane będą opcje związane z renderowaniem i z samym kształtowaniem materiałów – jak na przykład nadawanie im koloru czy struktury.

      45:41
                 
                 
                 
     

8.Potęga Blendera

Lekcja ta jest rozwinięciem wcześniejszego tematu, w jej trakcie dowiemy się jak wykorzystać materiały do tego by nałożyć na nasze bryły tekstury i obrazy. Dzięki temu dla przykładu w przyszłości budując w Blenderze stary ceglany mur nie będziemy musieli tworzyć każdej cegiełki, ale dowiemy się jak wykorzystać program do tego, by sam ze zwykłego obrazka wyrenderował nam realnie wyglądającą ścianę ceglaną.
      52:30
                 
                 
                 
     

9. Za kulisami filmów komputerowych

W ostatniej lekcji kursu będziemy uczyć się o tworzeniu specyficznego tła stworzonego z plików obrazów o rozszerzeniu hdr. Jest to przydatna wiedza o możliwościach Blendera, dzięki zastosowaniu tego możemy wywołać w naszych renderach jeszcze większy realizm. Drugim tematem jaki podejmiemy jest animacja. Dowiemy się na czym polegają i jak przebiega proces ich tworzenia.
      34:51

Market Wiedzy poleca również

Podobne szkolenia

O autorze

Market Wiedzy

Market Wiedzy - więcej

Jak kupować?

Zapłać online a natychmiast uzyskasz dostęp do szkolenia!
  1. Zaloguj się lub załóż konto.
  2. Wybierz sposób płatności.
  3. Dokonaj płatności online.
  4. Oglądaj szkolenie w przeglądarce lub pobierz na dysk!

Gwarancja satysfakcji

Gwarancja satysfakcji

Wszystkie zakupy są objęte gwarancją satysfakcji. Jeśli szkolenie nie spełni Twoich oczekiwań, zwrócimy Ci pieniądze. Więcej

Obsługa Klienta

77,00 zł

(62,60 zł netto)

Kup teraz! i oglądaj online lub pobierz na dysk
Prowadzący: Market Wiedzy
Długość szkolenia: 6 godz. 8 min.
Dodano: 3 stycznia 2013