Szkolenia > Finanse osobiste

Jak Kupić Działkę KROK PO KROKU

Jak Kupić Działkę Krok Po Kroku

Wszystko co musisz wiedzieć zanim kupisz działkę pod budowę wymarzonego domu

 

Jest piękne lato. To doskonały czas na podejmowanie życiowych decyzji.

Na dworze ciepło, słonecznie. Drzewa, krzewy, łąki się zazieleniły po długim zimowym maraźmie.

Pogoda sprzyja i mobilizuje do działania, więc Paweł wraz z żoną ruszył w poszukiwaniu terenu, na którym w niedalekiej przyszłości wybuduje dom, w którym zamieszka wraz z całą rodziną.

Wsiedli więc do swojego samochodu i pojechali.

Przejechali sporo kilometrów celem poszukiwań idealnej lokalizacji. Przejrzeli setki ofert i ogłoszeń, aż dotarli do pięknej, spokojnej, malowniczej miejscowości, w której natrafili na drewniany szyld z napisem SPRZEDAM DZIAŁKĘ.

Zadzwonili więc pod wskazany na szyldzie numer telefonu i umówili się ze sprzedającym na spotkanie.

Po niedługim czasie przyjechał Pan Mariusz wraz z małżonką i wszyscy razem we czworo zaczęli rozmowę.

Pan Mariusz wskazał Pawłowi granicę działki i obeszli ją wzdłuż i wszerz.

Młoda para jest zachwycona, powtarzają na przemian, ależ tu pięknie, cudownie, cisza, spokój. Po chwili powiedzieli do siebie zgodnie - to jest to, kupujemy.

Paweł ochoczo oznajmił Panu Mariuszowi, że chce wraz z żoną kupić tą działkę.

Pan Mariusz uśmiechnął się i zaprosił ich na swoje ranczo w celu omówienia szczegółów.

Po chwili cała czwórka zasiadła przy stole, na który żona Pana Mariusza podała kawę i ciastka. Pan Mariusz wyciągnął papiery i spisali umowę przedwstępną. Następnie umówili się na wizytę u notariusza celem podpisania aktu notarialnego.

Po spełnieniu wszystkich formalności Paweł wraz z żoną są najszczęśliwszymi ludźmi na ziemi. Cieszą się jak dzikie norki, aż do momentu, gdy ruszyli z procedurą uzyskania pozwolenia na budowę wymarzonego domu na ich nowo zakupionej działce.

Co się okazało w późniejszym czasie dostęp do wody i prądu jest utrudniony. Sieć wodociągowa i trafostacja energetyczna znajdują się 100 metrów od ich działki. Przyłączenie mediów do ich działki jest możliwe lecz generuje ogromne koszty.

Młoda para jest spłukana po zakupie działki, a tu się pojawiły ogromne koszty przyłączenia mediów.

To jeszcze nic. Podczas pomiarów geodezyjnych, geodeta uświadomił Pawła, że dom jaki może postawić na tej działce to budynek, który nie wpisuje się w projekt wymarzonego domu Pawła i jego żony. Z warunków zabudowy wynika co innego, o czym uświadomił ich geodeta.

To nie wszystko, ponieważ dostęp do drogi publicznej jest na zasadzie przejazdu 100 m przez pole. Droga dojazdowa przebiega przez pole Pana Mariusza zatem teoretycznie Młoda Para nie ma dostępu do drogi publicznej. No chyba, że Pan Mariusz udostępni im swoje pole na potrzeby dojazdu do ich nowej działki.

I tak po zakupie działki zamiast rozpoczęcia budowy wymarzonego domu zaczął się koszmar Pawła i jego żony. Szybko zaczęli żałować pochopnie podjętej decyzji o zakupie tej działki.

 

Co zrobić, aby nie kupić kota w worku

 

Poszukiwania działki to długotrwały proces. Przebrnięcie przez gąszcz dostępnych ofert sprzedaży i znalezienie tej jedynej, wyjątkowej to jedno z wyzwań.

Kolejne wyzwanie to sprawdzenie i przeanalizowanie wszystkich wad i zalet, ukrytych kosztów, dokumentów, mapek, analiz, pism itp.

Przy tym wszystkim nie możesz niczego przeoczyć, o niczym zapomnieć i nic pominąć, ponieważ nie ma nic gorszego jak zakup działki na której nie wybudujesz domu marzeń.

Jak kupić działkę, aby nie było problemu z budową domu

 

Niekoniecznie na każdej działce da się wybudować dom marzeń.

Co zatem sprawdzić?

Nie ma nic gorszego jak zakup działki z oszczędności życia lub na kredyt i po zakupie okazuje się, że przyłączenie mediów (uzbrojenie działki) takich jak prąd, woda, gaz, kanalizacja jest albo niemożliwa albo generuje potężne koszty.

Mało tego. Działka, którą kupiłeś/łaś może się okazać, że w ogóle Urząd nie zezwoli postawienia na niej budynku.

Zagrożeń czycha mnóstwo.

Wiem to z własnego doświadczenia. Niespełna miesiąc temu kupiłem działkę pod budowę domu jednorodzinnego i wiem przez co trzeba przebrnąć i z jakimi wyzwaniami to się wiąże.

Pokażę Ci cały proces począwszy od znalezienia tej wymarzonej działki przez analizę wszystkiego przed zakupem aż po finalizację czyli zakup.

To jest wideo poradnik, który pokazuje wszystko krok po kroku na praktycznym przykładzie.

 

Czego się dowiesz z materiałów wideo?:

- Jaką kupić działkę rolną czy budowlaną.

- Jak skutecznie analizować rynek w celu poszukiwania działki.

- Gdzie najlepiej szukać ofert.

- Co sprawdzić przed zakupem.

- Jakie dokumenty będziesz potrzebował przeanalizować.

- Gdzie sprawdzić warunki techniczne działki.

- Jak sprawdzić możliwość przyłączenia mediów do danej działki.

- Jakie są koszty dodatkowe tzw. około zakupowe, które musisz doliczyć do ceny zakupu działki.

- Jak kupić działkę.

- Jak się zabezpieczyć, aby nie być stratnym po zakupie.

- Jak korzystać z darmowych narzędzi do analizy działek.

- Gdzie sprawdzić stan prawny kupowanej działki. Czy nie jest zadłużona, czy nie ma roszczeń innych osób co do tej działki.

 

Kurs ONLINE - Lekcje w formie wideo wysyłane na adres email

Jak kupic dzialke spis tresci

 

UWAGA BONUS!

Tylko tu i tylko teraz do materiałów wideo otrzymasz wzór umowy przedwstępnej ZA DARMO!

Szablon umowy przedwstępnej w formie edytowalnej (format doc) z możliwością szybkiego uzupełnienia na własne potrzeby otrzymasz GRATIS.

 

 

 

Kurs Stworzył:

Cześć jestem Michał Kata :)

Interesuję się finansami i inwestycjami finansowymi. Każdego dnia zastanawiam się jak zaciągnąć do ciężkiej pracy swoje pieniądze tak, żeby to one pracowały na mnie nie ja na nie.

Wszystko po to, ponieważ nie wierzę w państwowy, powszechny system emerytalny. Zdaję sobie sprawę, że nikt poza mną nie zadba o moje finanse, a także o przyszłość moją i moich najbliższych.

Na swoim koncie nie mam żadnych spektakularnych bankructw czy jednorazowych strzałów, które mnie obsypały milionami złotych. Moja historia jest nudna jak każda inna.

Na co dzień prowadzę kilka przedsięwzięć w internecie i stacjonarnie. Uwielbiam pomagać ludziom. Chętnie dzielę się własnymi doświadczeniami z innymi. Problemy napotkane na swojej drodze zamieniam na wyzwania, które mobilizują mnie każdego dnia do pracy.

 

Finanse w Praktyce poleca również

Podobne szkolenia

O autorze

Finanse w Praktyce

Finanse w Praktyce - Na co dzień prowadzę kilka przedsięwzięć w internecie i stacjonarnie. Uwielbiam pomagać ludziom. Chętnie dzielę się własnymi doświadczeniami z innymi. Każdego dnia mierzę się z nieciekawą... więcej

Jak kupować?

Zapłać online a natychmiast uzyskasz dostęp do szkolenia!
  1. Zaloguj się lub załóż konto.
  2. Wybierz sposób płatności.
  3. Dokonaj płatności online.
  4. Oglądaj szkolenie w przeglądarce!

Gwarancja satysfakcji

Gwarancja satysfakcji

Wszystkie zakupy są objęte gwarancją satysfakcji. Jeśli szkolenie nie spełni Twoich oczekiwań, zwrócimy Ci pieniądze. Więcej

Obsługa Klienta

Promocja!

199,00 zł

99,00 zł

Kup teraz!
Prowadzący: Michał Kata
Długość szkolenia: 1 godz. 46 min.
Dodano: 8 kwietnia 2021