Szkolenia > Biznes

Jak Założyć Stowarzyszenie Krok po Kroku

Jak Założyć Stowarzyszenie Krok po Kroku

Marzy Ci się działalność społeczna? Lubisz pomagać ludziom? To bardzo dobrze o Tobie świadczy :)

Być może masz już dosyć siedzenia w domu lub życie codzienne stało się dla Ciebie monotonią i szukasz nowych wyzwań w życiu. Działalność w Stowarzyszeniu na pewno nowych wyzwań Ci dostarczy.

Bezinteresowna pomoc drugiemu człowiekowi

Pomoc drugiemu człowiekowi w potrzebie, szerzenie lokalnych inicjatyw wśród społeczeństwa lub zebranie grupy osób o tych samych zainteresowaniach do łatwych nie należy. W osamotnieniu trudno jest realizować swoje cele życiowe wyższego rzędu.

Natomiast w grupie lepiej i raźniej. Do każdego przedsięwzięcia potrzebni są ludzie, którzy mają chęci i gotowość do działania. Jeśli masz już w swoim otoczeniu takich ludzi to będzie Ci łatwiej. Jeśli nie to kwestia ich znalezienia.

Jak zacząć?

To pierwszy krok. Czyli znalezienie i skupienie wokół siebie ludzi chętnych do działania w tym samym celu. Przeważnie jest to cel społeczny, dobroczynny lub charytatywny dla dobra ogółu.

Kolejnym krokiem jest zalegalizowanie i sformalizowanie Waszej grupy ludzi. Jak wiesz żyjemy w Państwie demokratycznym i praworządnym i każda inicjatywa społeczna niesie za sobą pewnego rodzaju konsekwencje i obostrzenia prawne.

Normalnym jest, że w gąszczu przepisów i restrykcji prawnych człowiek niekiedy czuje się zagubiony. Ustawy, przepisy, cały ten urzędniczy język na początku wydaje się trudny i niezrozumiały.

A Ty ze swoją grupą ludzi przecież chcecie czynić dobro, podzielacie takie same zainteresowania, macie ten sam cel to dlaczego nie możecie po prostu działać w tym kierunku?

Polskie prawo nie jest takie straszne

Możecie, tylko trzeba to wszystko zalegalizować, żeby miało ręce i nogi.

Na tym etapie będziecie musieli sobie odpowiedzieć na pytanie co chcecie robić, do kogo będą skierowane Wasze działania i w jakiej formie.

Jedną z takich form dostępnych w Polsce jest działalność w formie organizacji pozarządowej nazywanej formalnie Stowarzyszeniem. W celu zalegalizowania Waszej działalności będziecie potrzebować zmierzyć się z procedurą rejestracyjną Stowarzyszenia.

Przebrnięcie przez proces rejestracji organizacji niekiedy może przysporzyć o ból głowy. Dokumenty, formularze, jakie urzędy trzeba odwiedzić, gdzie, co i w jakim terminie złożyć? To tylko niektóre pytania jakie pojawiają się na tym etapie.

Wtedy przekonujesz się, że to nie jest takie proste, cała masa dokumentów do wypełnienia, wszystko trzeba zaplanować i ogarnąć w taki sposób, żeby miało to ręce i nogi. A przecież poza Twoim nowym marzeniem o założeniu Stowarzyszenia jest życie codzienne. Życie, które i tak nakłada już na Ciebie sporo obowiązków.

Nie poddawaj się

To pierwszy moment zwątpienia czy aby na pewno ładować się w ten pomysł jakim było założenie Stowarzyszenia.

Nie jest to jednak takie straszne. Potrzebujesz na początku wsparcia i nowej wiedzy. Zresztą jak w każdej dziedzinie życia, w której zaczynasz dopiero się poruszać. Potrzebujesz dotarcia do osób, które już taką działalność prowadzą i wypytać je jak to się robi, z czym to się wiąże, jak wygląda taka działalność od kuchni?

Możesz również poszukiwać informacji na ten temat w Internecie. Jednak w dzisiejszych czasach w Internecie jest wszystkiego w nadmiarze. Problem polega na przefiltrowaniu wszystkich informacji i wyłonieniu tylko tych najbardziej istotnych i ważnych.

Nie trać więcej czasu i energii

Takie samodzielne poszukiwanie informacji w tym zakresie pochłania ogrom czasu i Twojej energii. Dlatego wszystko w skondensowanej pigułce, tylko sama esencja, co najważniejsze w temacie zakładania Stowarzyszeń zebrałem dla Ciebie w jednym materiale.

Po moich przygodach z rejestracją Stowarzyszenia i działalności w nim dowiesz się wszystkiego co najważniejsze w tym temacie od strony praktycznej.


Czego dowiesz się z wideo poradnika?:

 • Jak założyć stowarzyszenie od pomysłu do działania.
 • Kto, kiedy i jak może utworzyć Stowarzyszenie.
 • Co może, a czego nie może Stowarzyszenie.
 • Jak prawidłowo napisać statut.
 • Jak skompletować osoby chętne do działania w Stowarzyszenia.
 • Rejestracja Stowarzyszenia krok po kroku.
 • Jakie dokumenty będziesz potrzebować.
 • Co, gdzie i kiedy trzeba złożyć.
 • Jakie urzędy i instytucje trzeba odwiedzić.
 • W jakiej formie zawiązać działalność,
 • Stowarzyszenie czy Fundacja.
 • Co po zarejestrowaniu Stowarzyszenia.
 • Jak wygląda życie Stowarzyszenia na co dzień.
 • Działalność w Stowarzyszeniu od Kuchni.
 • Skąd wziąć pieniądze na działalność Stowarzyszenia.
 • Skąd wziąć pieniądze na rozwój Stowarzyszenia.
 • Ile będziesz potrzebować czasu i poświęcenia na taką działalność.
 • Ile kosztuje czasu i pieniędzy rejestracja Stowarzyszenia.
 • Ile kosztuje czasu i pieniędzy działalność Stowarzyszenia po zarejestrowaniu.
 • Jakim organom kontrolnym podlega Stowarzyszenie i jak im się nie narazić.
 • Dofinansowanie i dotacje dla Stowarzyszeń.
 • Co zrobić, żeby Stowarzyszenie nie padło po zarejestrowaniu.
 • Jak rekrutować i współpracować z ludźmi w Stowarzyszeniu.
 • Jak nie narazić się nikomu swoją działalnością.
 • Co zrobić, żeby ludzie pokochali Twoje Stowarzyszenie.


To wszystko i o wiele więcej masz w jednym miejscu. Zebrane w całość wraz z komentarzem osoby, która przeszła przez cały proces rejestracji Stowarzyszenia i jego działalności, aż po dzień dzisiejszy.

Nie trać więcej czasu oraz energii i skorzystaj z kompletnego wideo poradnika, w którym dowiesz się wszystkiego co najważniejsze.

Dlaczego ten wideo poradnik kosztuje? Ponieważ tak już jest na tym świecie, że jak człowiek dostaje coś za darmo to tego nie szanuje i nie angażuje się zbytnio w to. A to właśnie od Twojego zaangażowania będzie zależeć czy przez proces zakładania Stowarzyszenia przejdziesz z sukcesem.

Poza tym po zarejestrowaniu Stowarzyszenia czeka Cię jeszcze wiele pracy, żeby Twoje Stowarzyszenie utrzymało się na rynku i działało z sukcesem. Ja Ci powiem jak i co zrobić przed i po zarejestrowaniu Stowarzyszenia, żeby odnieść sukces. Dlatego nie zwlekaj i skorzystaj z wiedzy jaką masz na wyciągnięcie ręki tu i teraz.

 

GWARANCJA SATYSFAKCJI

Pamiętaj Jesteś wolny od ryzyka - gwarancja zwrotu pieniędzy". Nic nie ryzykujesz. W przeciągu 30 dni od zakupu, jeśli uznasz, że z jakiegoś powodu otrzymana wiedza nie spełnia Twoich oczekiwań, masz prawo bez zbędnych formalności zażądać zwrotu wpłaty. I ją otrzymasz, ponieważ otrzymujesz 100% gwarancje zwrotu pieniędzy.

 

Kurs Stworzył:

Cześć jestem Michał Kata :)

Interesuję się finansami i inwestycjami finansowymi. Każdego dnia zastanawiam się jak zaciągnąć do ciężkiej pracy swoje pieniądze tak, żeby to one pracowały na mnie nie ja na nie.

Wszystko po to, ponieważ nie wierzę w państwowy, powszechny system emerytalny. Zdaję sobie sprawę, że nikt poza mną nie zadba o moje finanse, a także o przyszłość moją i moich najbliższych.

Na swoim koncie nie mam żadnych spektakularnych bankructw czy jednorazowych strzałów, które mnie obsypały milionami złotych. Moja historia jest nudna jak każda inna.

Na co dzień prowadzę kilka przedsięwzięć w internecie i stacjonarnie. Uwielbiam pomagać ludziom. Chętnie dzielę się własnymi doświadczeniami z innymi. Problemy napotkane na swojej drodze zamieniam na wyzwania, które mobilizują mnie każdego dnia do pracy.

Zapraszam!

Michał

Finanse w Praktyce poleca również

Podobne szkolenia

O autorze

Finanse w Praktyce

Finanse w Praktyce - Na co dzień prowadzę kilka przedsięwzięć w internecie i stacjonarnie. Uwielbiam pomagać ludziom. Chętnie dzielę się własnymi doświadczeniami z innymi. Każdego dnia mierzę się z nieciekawą... więcej

Jak kupować?

Zapłać online a natychmiast uzyskasz dostęp do szkolenia!
 1. Zaloguj się lub załóż konto.
 2. Wybierz sposób płatności.
 3. Dokonaj płatności online.
 4. Oglądaj szkolenie w przeglądarce!

Gwarancja satysfakcji

Gwarancja satysfakcji

Wszystkie zakupy są objęte gwarancją satysfakcji. Jeśli szkolenie nie spełni Twoich oczekiwań, zwrócimy Ci pieniądze. Więcej

Obsługa Klienta

Promocja!

597,00 zł

97,00 zł

Kup teraz!
Prowadzący: Michał Kata
Długość szkolenia: 1 godz. 33 min.
Dodano: 4 czerwca 2018